לימודי סגל רפואי תומך

סגל רפואי תומך הוא הכוח המניע מאחורי מערכת הבריאות בישראל, ובעולם בכלל. הרופאים הם כמובן הגורמים המקצועיים שמנחים את ההתנהלות כולה, אך אלו הם חברי הסגל הרפואי התומך, אחים, אחיות, עובדי מעבדה, עובדי רנטגן וכדומה, שמבצעים חלק גדול ומרכזי בעבודת הרפואה. לימודי סגל רפואי תומך הם לימודים מסודרים המוצעים בדרך כלל על ידי גופים אקדמיים אוניברסיטאיים ובדרך כלל בפקולטה המתאימה כדוגמת הפקולטה לרפואה, הפקולטה לרפואת שיניים, הפקולטה לוטרינריה וכדומה. לימודים אלה הם לימודים כלליים, המאפשרים לבוגרים להשתלב במגוון רחב של תחומי רפואה לרבות מחלקות פנימיות, אונקולוגיה, גניקולוגיה, כירורגיה, חדרי ניתוח, פוריות ועוד.

הכשרה ייעודית כחבר צוות חדר ניתוח

איחוי קרום הבתולים הוא טיפול מאוד ספציפי המבוצע על ידי מרפאות פוריות ועל ידי בתי חולים בלבד, בשילוב רופאים גניקולוגיים כירורגים. למעשה, הסגל הרפואי התומך אינו נדרש להתמחות מיוחדת בתחום זה ובדרך כלל הפרוצדורות שעליו הוא אחראי הן פרוצדורות גנריות, המיושמות במגוון רחב של תהליכים כירורגיים וטיפול בפציינטים. יחד עם זאת, מאחר ומדובר בהליך כירורגי, על הצוות התומך להיות בעל הכשרה ייעודית בתחום של צוות חדרי ניתוח, ולהכיר את כל הפרוצדורות של הכנת חדר הניתוח, הכנת הפציינט לקראת הניתוח, ומתן תמיכה טכנית מלאה לרופאים המטפלים מעל שולחן הניתוחים.

איחוי קרום הבתולין

לימודים גנריים עם השלמת התמחות במחלקות השונות

כאמור, איחוי קרום הבתולים הוא טיפול המבוצע במרפאות פוריות ובמרפאות גניקולוגיות, הן פרטיות והן במסגרת בתי חולים ציבוריים. מאחר והסגל הרפואי התומך הוא בדרך כלל סגל המשוייך למרפאה הספציפית על בסיס קבוע, גם אנשי הסגל הרפואי התומך רוכשים התמחות מיוחדת בתחומי הטיפול המסופקים באותה מרפאה. במקרה זה מדובר על ניתוח האיחוי, שנחשב לניתוח פשוט יחסית שנמשך פחות משעה, ולצד זאת מתמחים גם בנושאים כמו טיפולי פוריות, שאיבת ביציות, סיוע בתהליכי הפריה חוץ גופית או תוך גופית, הריון ולידה וכדומה. במסגרת לימודי תמיכה רפואית, לומדים הסטודנטים את הפרוצדורות והעקרונות המקצועיים הגנריים, שמאפשרים להם להתמחות בכל מחלקה ותחום רפואי, ובהמשך הדרך נרכשת ההתמחות במחלקות השונות בהן הם משתלבים.

לימודים הזמינים ללימוד במסגרות אקדמיות בלבד

חשוב להבין דבר אחד: על אף שלא מדובר בלימודי רפואה, לימודי סגל רפואי תומך הם לימודים אקדמיים לכל דבר ועניין, ודורשים לימודים במסגרת אוניברסיטאית מתאימה. לימודי תעודה, קורסים וסדנאות אינם יכולים להכשיר אתכם לצורך השתלבות בעבודה בתחום. תחום עובדי הרפואה הוא תחום שחלה עליו רגולציה מאוד ברורה, וישנן הגדרות מובהקות לגבי האפשרות ומסלולי ההסמכה הזמינים לכל מי שרוצה לעסוק בתחום. בין שאתם מתעניינים בעבודה במרפאה גניקולוגית או טיפולי הפריה, בה מבוצעים גם ניתוחי איחוי קרום הבתולים ובין שאתם מעוניינים להשתלב במערכת הבריאות הכללית, את הלימודים המקצועיים יהיה עליכם להשלים במסגרות אקדמיות מתאימות בלבד.