בקיץ הקרוב יוצאים לצלול באילת

קורס צלילה

הקיץ כבר ממש כאן ואתם בטוח כבר מתכננים חופשה באילת, אבל מה עם לנסות משהו חדש? חוויה שונה ומיוחדת שתגרום לכם לרצות לחזור לעבור אותה שוב ושוב? אנחנו מדברים על צלילה כמובן. אילת נחשבת לאחד מאתרי הצלילה היפים בעולם ומושכת אלפי תיירים כל שנה שבאים לצלול בה וליהנות מהמראות המיוחדים. רוצים גם? המשיכו לקרוא.

מה כל כך מיוחד באילת?

למה בעצם מגיעים תיירים מכל העולם כדי לצלול דווקא באילת? שוניות האלמוגים הצבעוניות ועושר הדגה הם אלה שמושכים את הצוללים מהארץ ומחו"ל לאילת. אם כבר לצלול, כדאי לעשות זאת באתר הכי יפה בארץ. לאתרי הצלילה באילת יש יתרון משמעותי נוסף והוא שיש מספר אתרי צלילה כאשר כל אתר מתאים לרמת צלילה שונה- ישנם אתרי צלילה למתחילים, מתקדמים ומקצוענים.

איך מתחילים לצלול?

לפני שאתם קופצים לסגור קורס צלילה באילת, כדאי קודם כל ללכת לעשות צלילת היכרות. בצלילת היכרות תלמדו את יסודות הצלילה, כיצד לתקשר מתחת למים ותתנסו בצלילה במים רדודים עם מדריך צמוד. כך תוכלו לדעת אם הצלילה בכלל מתאימה לכם ומעניינת אתכם.

במידה ותאהבו ותתחברו לצלילה, תוכלו לעבור לקורס צלילה.

אילו קורסי צלילה קיימים?

קורסים בסיסיים: קורס כוכב 1 וקורס כוכב 2. הקורסים משלבים שיעורי תאוריה וצלילות במים פתוחים ומים מוגנים. ישנם בתי ספר לצלילה המאפשרים לעשות את שני הקורסים ביחד בתוך שבוע אחד.

קורסים למתקדמים: קורסים כמו: קורס הצלה ומגיש עזרה ראשונה, MASTER DIVER, DIVEMASTER, עוזר מדריך וכד'.

מלבד הקורסים תוכלו לעבור גם התמחויות שונות שיעשירו את הידע שלכם (העיוני והמעשי) כמו: התמחות לילה, התמחות עומק, התמחות ניווט, התמחות ספינות טרופות, התמחות סריקה והצפה ועוד.

קורס צלילה

מה חשוב לדעת לפני שסוגרים קורס צלילה?

כל בתי הספר וכל הקורסים, דורשים מספר דברים בסיסיים על מנת להתחיל את קורסי הצלילה השונים ולכן חשוב לבדוק שאתם עונים על כל הדרישות לפני שאתם מגיעים לקורס. דוגמאות לדרישות:

  • עליכם להיות בני 12 ומעלה.
  • עליכם למלא הצהרת בריאות בה תצהירו שמצבכם הבריאותי תקין.
  • לקורסים מסוימים עליכם להגיע עם פנקס הצלילות שלכם כדי לראות כמה פעמים צללתם.
  • עליכם לעבור קורסים מסוימים כדי להתחיל קורסים אחרים.
  • עליכם לעבור צלילת רענון.

 

אילו פעילויות צלילה קיימות?

מלבד הקורסים וההתמחויות תוכלו לבצע צלילות מודרכות, צלילות חופשיות ובמקומות מסוימים, צלילות ניקיון לשמירה על ים נקי יותר. בנוסף, ישנם מועדוני צלילה המוציאים ספארי צלילה למלדיביים, לעקבה ולסיני- שני אתרי צלילה מדהימים ביופיים שכמו אילת, מושכים המון צוללים מכול העולם.

טיפ אחרון לפני שאתם הולכים לסגור קורס צלילה: וודאו שהמדריכים מקצועיים ושבטיחות היא דבר ראשון אצלם.