לימודי רפואה פלסטית – התמחות בעולם הרפואה

רפואה פלסטית הוא תחום התמחות בעולם הרפואה, ממש כמו אורטופדיה, כירורגיה, נוירולוגיה, גניקולוגיה וכן הלאה. תחום הרפואה הפלסטית הוא תחום עתיק יומין, שבימיו הראשונים נסוב בעיקר סביב טיפולים בכוויות וטיפולים בעלי היבט רפואי מובהק בלבד. עם השנים, הלכו והתפתחו טכנולוגיות ייחודיות בתחום זה, וכן נצבר ידע מקצועי רב, שאיפשרו יחד להרחיב את המקצוע בעיקר לזירת היופי והמראה החיצוני, הרבה מעבר להיבטים רפואיים. כיום, נחשב תחום הרפואה הפלסטית לתחום יוקרתי ומבוקש מאוד, תחום שבו ניתן לבסס פעילות עסקית ומקצועית עניפה, בעיקר לאור הביקוש הרב לטיפולי יופי על ידי הציבור הרחב.

לימודים אקדמיים במסגרות אוניברסיטאיות ייעודיות

לימודי רפואה פלסטית הם לימודים שאותם ניתן להשלים במסגרת מסגרות אקדמיות מתאימות בלבד, ולא ניתן ללמוד אותם במסגרת לימודי תעודה, קורסים,  סדנאות או חוגים. כפי שאומר , אחד הפלסטיקאים הבכירים בישראל, על אף התפיסה שמדובר בתחום שטחי, שעוסק בחיצוניות ולא בפנימיות, בבריאות, בפועל מדובר בתחום מורכב מאוד, שהערך אותו הוא מספק ללקוח הספציפי, אינו קשור כלל לרמת המקצועיות הנדרשת כדי לבצע אותו כהלכה. ישנם לא מעט אנשים שעברו טיפול פלסטי שכתוצאה ממנו סובלים מעיוותים חיצוניים בפניהם, בחזה שלהם, או בכל אזור אחר בגוף בו נעשה הטיפול, וזאת גם לאור הסיכון המובנה בטיפולים אלה, אך גם לאור הרמה המקצועית הבלתי מספקת של הרופא המטפל.

medical-563427_640

לימודי התמחות לאחר לימודי רפואה כללית

את לימודי הרפואה הפלסטית יש להשלים לאחר לימודי רפואה סטנדרטיים הנמשכים כ-7 עד 8 שנים. לאחר השלמת לימודים אלה, יכול הבוגר לבחור את תחום ההתמחות המתאים לו, ורפואה פלסטית הוא תחום התמחות אחד אפשרי. במסגרת לימודים אלה, מבוצעת הרחבת מעגלי הידע סביב הנושא של מערכת העצמות והעור, שהם למעשה המרכיבים המרכזיים שסביבם מבוצעים טיפולים פלסטיים. לימודים אלה מתבצעים אף הם במסגרת אוניברסיטאית אקדמית ובסביבה מפוקחת ומבוקרת היטב על ידי סגל רופאים כירורגיים פלסטיים בכירים ומנוסים ועם כל התשתית הטכנולוגית והטכנית הנדרשת.

תהליך התמחות אותו עובר כל רופא על מנת לקבל הסמכה סופית

במסגרת לימודי ההתמחות, נדרשים הסטודנטים, שבשלב זה כבר נחשבים לרופאים, לעבור תהליך סטאז' ולבצע טיפולים אמיתיים ואותנטיים במטופלים. שלב הסטאז', אותו עובר כל רופא, ושאותו עבר גם ד"ר אלכס לבנברג בתחילת דרכו. במסגרת הסטאז' מבצעים הרופאים טיפולים ברמת מורכבות הולכת ועולה בהתאם ליכולותיהם ובהתאם לניסיון שהם רוכשים. בתום לימודי ההתמחות מקבל הרופא הסמכה מלאה, איתה הוא יכול להשתלב כשכיר בבתי חולים וקליניקות פרטיות, וכן לפתוח קליניקה פרטית המבצעת את כל סוגי הטיפולים הפלסטיים, או מתמחה בסוגים מסויימים של טיפולי אסתטיקה, טיפולים פלסטיים רפואיים וכדומה. את כל המידע אודות מסלול הלימודים שבסופו תוכלו להיות רופאים פלסטיים, תוכלו לקבל באוניברסיטאות השונות.