הלוואות לסטודנטים

הלוואות לסטודנטים
 הלוואות לסטודנטים

הלוואות לסטודנטים

איזה הלוואות קיימות לסטודנטים

ישנם מאות אלפי סטודנטים בישראל, חלקם בעלי מצב כלכלי טוב יותר וחלקם מעבירים את תקופת הלימודים בהתאם להכנסות הצנועות שלהם מה שנקרא. לעתים גם סטודנטים זקוקים להלוואה, בין אם כדי לשלם על הלימודים ובין אם לצרכים אחרים כמו אחזקה שוטפת של הבית, קניית אוכל ומחיה או אפילו לצרכי שיפוץ הבית.

הלוואות סטודנטים לצורך לימודים:

בנקים וגופים שונים אוהבים לתת הלוואות לסטודנטים ולאנשים הזקוקים לכסף כדי להירשם ללימודים. הגופים הפיננסיים השונים רואים בכך קודם כל החלטה פיננסית חכמה כיוון שעל אף שסטודנטים יכולים להיות בעלי הכנסה מעטה, במיוחד בתקופת הלימודים, הם רוכשים כעת השכלה שתוכל לסייע להם להשתלב בתפקידים מסודרים בשוק העבודה לאחר מכן. כאשר הבנקים והגופים הפיננסיים השונים נותנים הלוואה למישהו הם יעדיפו שתהיה לו עבודה מסודרת, מקצוע, משכורת טובה ואורח חיים יציב ומסודר. לרוב הסטודנטים ייעזרו בהלוואות מסוג זה כדי לממן את הלימודים ולעתים רבות גם לצרכי תחזוקה שוטפת, מחיה ואחזקת הבית.

הלוואות לשיפוץ הבית ותחזוקה שוטפת:

סטודנטים יכולים להיות בכל הגילאים. כלומר, לא כולם צעירים, לא כולם רווקים ולא כולם גרים במעונות הסטודנטים שם הם יכולים ליהנות מהוצאות חודשיות מופחתות במהלך הלימודים. מרבית הסטודנטים שאינם גרים אצל ההורים או כבר נשואים ואפילו עם ילדים, נאלצים להתמודד עם הוצאות חודשיות גבוהות ולעתים רבות יזדקקו להלוואה כדי למשוך את הזמן עד סיום הלימודים ותחילת העבודה במקצוע שלהם. ניתן במקרה כזה לנצל את היתרון של היותם סטודנטים לצורך קבלת הלוואה בצ'קים עד הבית בריבית אטרקטיבית ובכלל ללא ביורוקרטיה או תנאים נוקשים מצד הבנק או גוף פיננסי חוץ בנקאי. גם הלוואות למוגבלים יכולות להינתן לסטודנטים המעוניינים לשפץ ולשדרג את הבית שלהם, כאשר הם סטודנטים ואין באפשרותם לממן את השיפוץ. לא מדובר על שיפוץ נרחב אלא בדרך כלל הלוואה קטנה לצורך רכישת ריהוט או שיפוץ חדר.