העתיד נמצא במספרים

ישנו תחום לימודים אחד אשר תמיד יישאר רלוונטי, תחום אשר תמיד אנשים יזדקקו לו ותמיד בוגריו יהיו מבוקשים – לימודי חשבונאות. לימודים אלו משלבים בתוכם נושאים מעולם הכלכלה, העסקים והחברה, מטרת מסלול לימודי חשבונאות הינה להכשיר אנשים להתנהל במסגרת מערכות כלכליות מורכבות וניתוח אירועים במערכת הגלובלית.

תנאי קבלה לתואר

מפאת מורכבותו של התואר והיוקרה הרבה אשר אופפת אותו תנאי הקבלה הינם גבוהים מאוד, המועמד הפוטנציאלי ייאלץ להציג ציונים גבוהים מאוד הן בבחינות הבגרות והן בבחינת הפסיכומטרי עם דגש על החלק מתמטי של הבחינות, יש לבדוק את תנאי הקבלה השונים בין מוסד לימודי אחד למשנהו מכיוון שחלקם עשויים להציג תנאי קבלה פחות מחמירים מאחרים.

מה לומדים בתואר בחשבונאות

אורכו הממוצע של התואר בלימודי חשבונאות הינו 4 שנים אקדמאיות אשר, חשוב לציין שסיום הלימודים לתואר לכשעצמו איננו הופך את הסטודנט לרואה חשבון, התלמיד יהיה חייב לעבור מבחן הסמכה והתמחות אשר אורכת שנתיים ורק לאחר סיום תהליך זה יוכל התלמיד להיקרא רואה חשבון.

במסגרת הלימודים ילמד הסטודנט בין היתר נושאים כגון: משפט, סטטיסטיקה, מיסוי ועוד קורסים רבים אשר יעזרו לו להתמודד בהצלחה במסגרת העסקית הגלובלית. בנוסף יוכל הסטודנט לבחור מספר קורסי בחירה כגון תקשורת חזותית אשר יקנו לו כישורים שונים ומגוונים לחיים. ישנו גם מסלול "עוקף" תואר בחשבונאות אשר כולל לימודי קורסים בהנהלת חשבונות ובסיומם ביצוע ההתמחות.

החיים לאחר התואר

בוגרי התואר משתלבים במגוון רחב של תפקידים בעולם העסקי בכלל ובעולם הפיננסי בפרט, הביקוש לרואי חשבון איכותיים רק עולה ועולה עקב השינויים בכלכלה העולמית והצורך באנשים בעלי יכולות מגוונות אשר ידעו להתמודד עם קשיי השוק הפיננסי, הם משתלבים בתפקידים כגון: אנליסטים, יועצי מס, מנהלי כספים ועוד רבים. עבודות אלו נחשבות לקשות ובעלות אחריות רבה לכן כבר בשלב הלימודים מכשירים את הסטודנט לרמה הגבוהה ביותר של מקצוענות.

תואר המשך – בסיום לימודי התואר ישנם אנשים אשר בוחרים להמשיך את לימודיהם האקדמיים וללמוד לתואר שני בחשבונאות על מנת להבטיח את מקומם במוסדות המחקר או בחברות הגדולות של השוק, בעלי התואר השני נהנים מרמה גבוהה של כבוד והערכה בשוק העבודה וזוכים להעדפה ברורה בהתמודדות על משרות שונות.

מסלולי לימוד לתואר שני – אורך הלימודים תלוי מאוד ברמת הסטודנט והמוסד האקדמאי ולימודים אלו נחשבים למורכבים מאוד בעלי מבחנים קשים באופן יחסי. לתואר לומדים בדרך כלל במסגרת של שני חוגים במקביל ונועדה להעמקת ידיעותיו של הסטודנט בנושאים הרלוונטיים.

תגובה אחת