הרצאות העשרה – לחיזוק ההבנה של חומרי הלימוד לתואר

הרצאות העשרה

הרצאות העשרה

תארים אקדמיים ולימודי תעודה כוללים מגוון רחב של קורסים מקצועיים שנועדו לספק ראייה כוללת ורחבה על התחום הנלמד. למשל, בלימודי משפטים מעבר לחוקים ולאתיקה נלמדים גם נושאים הקשורים להיסטוריה של המשפט, מיסוי ורגולציה ברחבי העולם ונושאים נוספים. פסיכולוגיה כוללת בתוכה גם היבטים ריאליים כמו חישובים סטטיסטיים. במאמר זה נדון בחשיבות הרצאות ההעשרה הנוספות שיכולות לפתוח צוהר להיבטים נוספים הקשורים לתואר אותו אתם לומדים.

לומדים להכיר מספר השקפות שונות

החברה האנושית מורכבת מאינדיבידואלים שמגיעים מרקע תרבותי שונה, גדלים במסגרות נפרדות ונחשפים לערכים שונים. חלק מהיכולת לחשוב בצורה יצירתית קשור להבנה כי השקפת העולם של כל אדם היא סובייקטיבית. באמצעות האזנה להרצאות מרתקות בנושאים שונים אפשר להכיר את ההשקפות האלה. למשל, ניתן לגלות כיצד אדם שמעולם לא חווה את היתרונות של החיבור לאינטרנט מרגיש כאשר הוא מתחבר לרשת בפעם הראשונה בגיל מבוגר. כמו כן, ניתן לגלות כיצד בעלי לקויות ראייה או שמיעה חווים מוזיקה וצבעים. את כל התובנות הללו לא לומדים בהכרח בתואר אקדמי, אך אפשר להיחשף אליהם במהלך הרצאה אישית של אדם המגיע מרקע שונה משלנו.

סיפורי חיים מעוררי השראה

סוג נוסף של הרצאות שמסייע לפתח קווי חשיבה שונים הוא סיפור חיים מעורר השראה. אחד הדברים המשותפים למנכ"לים של חברות גדולות הוא העדות האישית שלהם על השראה שקיבלו ממנהיג מדינה או איש עסקים גדול שקראו את הביוגרפיה שלו בספר. באותה מידה, אפשר גם לקבל השראה מסיפור אישי במהלך הרצאה של אדם שחווה התמודדות וניצח. זו יכולה להיות התמודדות עם מחלה קשה, אובדן, השתתפות במלחמות ישראל או אפילו סיפורו של ניצול שואה. כל הסיפורים הללו יכולים להאיר פן נוסף באישיותנו שלא היינו מודעים אליו, ולהעניק השראה בדרך לעיסוק במקצוע שאותו אנו לומדים כמו: סיעוד, רפואה, פסיכולוגיה, מנהל עסקים ומקצועות נוספים.

הרצאות בשפות זרות

אפשרות נוספת לרכוש ידע שיכול לסייע גם בתואר הוא האזנה להרצאות בשפות זרות. הרצאות אלה יכולות לחדד את הכישורים שלנו בשפה האנגלית, הספרדית ושפות נוספות. אם יש לכם ידע בינוני בשפה מסוימת, האזנה להרצאה בשפה קלה תוכל להעשיר את אוצר המילים ולאפשר לתרגל את השפה באופן פאסיבי. ידוע, שחלק בלתי נפרד מרכישת שפה קשור לשמיעה של אדם הדובר אותה ברמת שפת אם, והפנמה של ביטויים נפוצים וחוקי דקדוק באופן מודע ולא־מודע.

הרצאות מצחיקות

לצד כל אלה מומלץ מדי פעם להקשיב להרצאה מצחיקה, הופעת סטנדאפ או הרצאה חווייתית אחרת, המאפשרת לשבור את השגרה של הלימודים וליהנות. הצחוק משחרר חומרים נפלאים לגוף שמסוגלים לסייע בהפגת לחצים ושיפור מצב הרוח. חפשו מרצים המעבירים את חומר הלימוד בצורה הומוריסטית, וגלו את סוד הקסם הנפלא הטמון בצחוק משוחרר במהלך היום.

לסיכום, לצד הלימודים לתואר מומלץ מדי פעם לבחור להאזין להרצאות נוספות שאינן קשורות באופן ישיר לחומרי הלימוד. תכנים אלה יעמיקו את ההבנה שלכם בנושאים רבים ויעניקו לכם אתנחתא קצרה בין מבחן למבחן.