חשיבותה של הבגרות במתמטיקה

הבגרויות כבר בפתח ויש ללמוד לכולן במרץ רב, ואולם בחינות בגרות מסוימות נחשבות לקשות יותר ולבעלות ערך מוסף. דוגמא לכך מהווה הבגרות במתמטיקה שאינה רק קשה יחסית, אלא נמנית על הבחינות החשובות ביותר. זאת מאחר ומקצוע זה מספק כלים אלמנטאריים לחיים בכלל, וכמו כן נדרש עבור לימודים גבוהים באקדמיה, בעיקר במקצועות מדעיים וטכנולוגיים כמו מדעי המחשב ומקצועות ההנדסה. בנוסף, ציון הבגרות במתמטיקה הוא בעל משקל רב יותר בתעודת הבגרות לעומת מקצועות אחרים.

מתמטיקה בחיי היומיום

היכולת לחשב חישובים מתמטיים נחוצה במצבים שונים בחיים הבוגרים, כגון חישובי עלויות משכנתא, תלוש המשכורת או מצב חשבון הבנק. יחד עם זאת, בחיי היומיום על פי רוב מספיקים כישורים בסיסיים יותר, כמו אלו של בגרות במתמטיקה ברמה של שלוש יחידות. מעבר לכך, תכני הלימוד בבגרויות המורחבות נחוצים בעיקר למי שבוחר בתחומי עיסוק ריאליים ופיננסיים, טכנולוגיים ומדעיים, כדוגמת חשבונאות, מדעי המחשב, הנדסה, פיסיקה וכימיה. מתמטיקה נחשב גם לתחום שמפתח את המוח ואת יכולת החשיבה הריאלית והמדעית, ולכן הוא מקצוע ליבה שמהווה מבוא לשאר המקצועות הריאליים.

מתמטיקה והקבלה ללימודים אקדמיים

ידיעת מתמטיקה ברמה גבוהה נדרשת באופן מיוחד עבור קבלה ללימודים אקדמיים ובמהלכם. גם במבחן הפסיכומטרי הנדרש לקבלה ללימודים יש פרק כמותי אשר מהווה חלק חשוב ומהותי בציון. יש לציין כי בעקבות הרפורמה בפסיכומטרי, מלבד ציון כללי ניתן גם ציון נפרד לפרק הכמותי המשמש ככלי מיון נוסף לפקולטות הריאליות. בלימודים עצמם נדרשת ידיעת המתמטיקה והיא נלמדת במגמות ובקורסים רבים, כמו בלימודי כלכלה, סטטיסטיקה, מנהל עסקים, הנדסת מכונות, חשבונאות ומדעי המחשב, וכמובן בלימודי מתמטיקה, ביולוגיה, כימיה ופיסיקה.

השלמת בגרויות במתמטיקה

לבגרות במתטיקה ניתן לגשת בהיקף של 3,4 או 5 יחידות לימוד. כדי להתקבל ללימודים בפקולטות ובתחומים ריאליים לרוב לא מספיקה בגרות ברמת 3 יחידות. לכן, אם למדתם מספר יחידות בסיסי בתקופת התיכון, או שלא הוצאתם ציון מספק בבגרות במתמטיקה, אפשר בהחלט לשפר את ציוני הבגרות ולהשלים את הבגרות לרמת 5 יחידות. בשוק קיימים הרבה קורסים מקצועיים וייעודים וחלק מהמוסדות האקדמיים מחזיקים מכינות קדם אקדמיים שבהן ניתן ללמוד לבגרות במתמטיקה באופן מרוכז ולגשת למבחן כנבחנים אקסטרניים. בקורסים מוענק ליווי אישי לכל תלמיד בהתאם לידיעותיו ולקצב התקדמותו, והמורים נעזרים בשיטות מתקדמות ופשוטות המעניקות לכל אחד הזדמנות להצליח בבגרות במתמטיקה. כדאי לדעת כי שיפור הציון יעלה מאוד את ממוצע הבגרויות שלכם, ויפתח בפניכם אפשרות ללמוד בפקולטות המבוקשות והיוקרתיות ביותר.