כך תפתחו קריירה בקידום אתרים

קריירה בקידום אתרים מאפשרת להציע מגוון רחב של שירותים עבור לקוחות פרטיים, בעלי אתרי אינטרנט עצמאיים, חברות, ארגונים, עסקים, מוסדות ועוד. הדרך לפתח קריירה בתחום עוברת בהכשרה וצבירת ניסיון. כמו כן, התפקיד דורש מאנשי המקצוע שעוסקים בקידום אתרים באינטרנט להישאר עם אצבע על הדופק. הם צריכים להתעדכן בכל החידושים האחרונים ולהיות ערניים לשינויים שמבוצעים על ידי מנועי החיפוש בעצמם.

אלו העקרונות המנחים של פיתוח קריירה בקידום אתרי אינטרנט בארץ ובעולם:

א. צבירת ידע בסיסי – בשלב הראשון נדרשים אנשי המקצוע לצבור את הידע הבסיסי עבור המשימה. צבירת ידע בסיסי מתבצעת באמצעות קורסים והכשרות. הקורסים מועברים על ידי מנחים מנוסים שמכירים את התחום. צבירת הידע מתמקדת בעיקר בנושאים כמו הבדלים בין מנועי חיפוש, שיטות לקידום אתרים, טכניקות לדירוג אתרים וכן הלאה.

ב. התמחות – בשלב השני יש צורך בהתמחות ספציפית בנושא של קידום אתרי אינטרנט. את ההתמחות אפשר לבצע במסגרת פרטית או תחת הכשרה של חברה מסוימת. בניגוד לעבודה השוטפת, ההתמחות נערכת תחת פיקוח של גורמים בכירים יותר. בנוסף, חלק מהאנשים שרוצים לפתח קריירה בקידום אתרים מועסקים כעוזרים כלליים בלבד עד שהם צוברים מספיק ניסיון ומיומנות.

ג. מתן שירותי קידום – בשלב השלישי והאחרון מתחילים אנשי המקצוע לספק בעצמם את שירותי קידום האתרים. במסגרת השירות הם צריכים לדאוג לקידום אופטימאלי של האתר וליצירת בולטות מול המתחרים. שירותי הקידום מתאפיינים בהיכרות עם הפלטפורמות השונות ועם המאפיינים של התקשורת החדשה.

טיפים לקריירה מוצלחת

גם מי שכבר יש לו קריירה בתחום של קידום אתרים צריך להכיר את כללי המפתח לשיפור רמת ההכנסה והביצועים. ראשית, קריירה מוצלחת מתחילה במתן יחס אישי ללקוחות. יש תחרות גדולה בתחום של קידום אתרים ורק מקדמים ששומרים על קשר אישי עם הלקוחות הפוטנציאליים מצליחים  לשרוד.

שנית, אפשר לפתח קריירה מוצלחת רק אם מגיעים לביצועים הנדרשים. חשוב להציב את התפוקה בראש סדר העדיפויות ולעבוד קשה כדי להגיע ליעדים. לאחר מכן יש לעסוק בתפעול ותחזוקה של האתר לטובת הקידום הקבוע.