כל המידע על לימודי CBT לפני תחילת הלימודים

לימודי CBT

לימודי CBT

בעולם הפסיכולוגיה והתרפיה יש לא מעט שיטות לטיפולים בבעיות התנהגותיות שונות אולם הטיפול בCBT הוכח כיעיל יותר מהרבה מאוד טיפולים אחרים. על כן אנו רואים אנשי מקצוע רבים עוברים קורסים והכשרה ב-CBT כדי לשדרג ולייעל את שיטות הטיפול שלהם. CBT הוא בעברית טיפול קוגניטיבי התנהגותי והוא מתייחס לשיטת טיפול מיוחדת המחברת בין הגוף והנפש על ידי פעילויות שונות, פיתוח מיומנויות חברתיות, מיומנויות לשליטה עצמית ועוד.

למי חשוב ללמוד קורסים ב-CBT?

אנשי מקצוע רבים לומדים CBT כהכשרה מקצועית נוספת כמו פסיכולוגים, פסיכותראפיסטים, פסיכיאטרים, גננות, מורים ומחנכים, עובדים סוציאליים ומטפלים שונים. במהלך לימודי CBT זוכים התלמידים להכשרות מקצועיות רבות על מגוון סוגי טיפולים ופעילויות עמם יוכלו להשתמש במהלך הטיפול שלהם בילדים, בני נוער ומבוגרים בבעיות שונות, כמו למשל: חרדות, דיכאון, בעיות גיל הזהב, חוסר הערכה עצמית, ביטחון עצמי נמוך, פוביות ועוד. בסיום הקורס יקבלו התלמידים דיפלומה בCBT (פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית), כלים שונים והסמכה מקצועית לביצוע טיפולים והצטרפות לאגודה הישראלית לCBT המאגדת את נבחרת המטפלים והמרצים בתחום הCBT בישראל.

היכן ניתן לראות את הקורס האפשריים ללימוד ואת המידע עליהם?

במכללת פסגות תוכלו למצוא מגוון קורסים מקצועיים בנושא CBT המספקים כלים והסמכות מקצועיות בתחום. ניתן ללמוד במסלולי קורסים נפרדים או להצטרף לשנת לימודים שלישית בלימודי פסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית האוכפת את מגוון הקורסים. בין היתר תוכלו ללמוד: מיינדפולנס, אבחון וטיפול בהפרעות חרדה, הדרכת הורים, סכמה תרפיה, טיפול דיאלקטי, טכנולוגיות לטיפול בהפרעות חרדה ועוד. עוד פרטים על כל קורס ותוכנית הלימודים המלאה תוכלו למצוא באתר פסגות בקטגוריית קורסים בלימודי CBT באתר.

מהם היתרונות בלימוד CBT והיתרון בלימוד עם פסגות?

פסגות היא המוסד האקדמי המוביל בישראל ללימודי תרפיה קוגניטיבית התנהגותית (CBT) וגם הראשון שהובילה את הלימודים בישראל בתחום זה. תוכנית הלימודית היחידה בשת"פ אקדמי עבור לימודי CBT היא תכנית הלימודית של פסגות המשתפת פעולה עם האוניברסיטה הפתוחה. קורס והדרכות במחירים מוזלים ונוחים לכל כיס. תעודת סיום מקצועית. חוויית לימודים בלתי נשכחת. נוחות ונגישות – מסלול הלימודים הנו במרכז הארץ עם חניה בחינם. קבלה של כרטיס סטודנט, מועדון בוגרים עם ליווי מקצועי ולימודי המשך.

הגישה של CBT התפתחה החל משנות השבעים וכיום נחשבת לשיטה מוכרת ומוערכת לא רק בישראל אלא בעולם כולו. מלבד מטפלים שונים כמו עובדים סוציאליים ופסיכולוגים למיניהם, הרי שיש אנשי מקצוע רבים שעברו קורסים והכשרות בתחום התרפיה הקוגניטיבית ההתנהגותית וזאת כדי ללמוד כלים נוספים והכשרות מקצועיות לטיפול בלקוחותיהם. בין היתר טיפול CBT נחקר ונמצא כיעיל במקרים כמו: דיכאון, חרדות, פוביות, טראומות, אבל, משברים, הפרעות קשב וריכוז, מתח נפשי, דחיינות, OCD , חוסר סיפוק, ביטחון עצמי נמוך, הערכה עצמית נמוכה ועוד.