כל מה שצריך לדעת על לימודי פרמדיק

הפרמדיק הוא אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר בעולם הרפואה המודרני

בעולם הרפואה המודרני, ישנה חשיבות גדולה ועצומה לכל מה שנוגע לרפואת חירום. רפואת חירום היא למעשה המענה שניתן בשטח, במצבים שבהם אדם צריך לקבל טיפול רפואי דחוף עוד בטרם הוא מגיע לבית חולים – בין אם מדובר בתאונות דרכים, בפיגועים או בהתקף לב שאדם יכול לקבל באמצע הרחוב. בכל מקרה, דמות המפתח, במקרים רבים, היא הפרמדיק. בכל מה שנוגע לרפואת חירום, הפרמדיק הוא למעשה מנהל הכוח והסמכות הרפואית הבכירה בשטח, והכשרתו צריכה להיות מקצועית ביותר בכדי לאפשר את המצב הזה. אם אתם רוצים לדעת עוד על ההכשרה הזאת, נסביר לכם כעת.

מה המבנה של לימודי פרמדיק, כיצד מתקבלים אליהם ומה לומדים בהם?

  • איך מתקבלים? לימודי הפרמדיק הם לימודים מקצועיים ביותר, והקבלה אליהם מותנית בניסיון מעשי בתחום רפואת החירום. מתנדבי מד"א, חובשים, אחים – בעלי ניסיון של לפחות שנתיים, יכולים להתקבל לקורס פרמדיק בהינתן אישור רפואי, תעודת בגרות, תעודת יושר ומעבר של מבחנים פסיכוטכניים ומבחני אישיות שונים.
  • מבנה הלימודים – לימודי הפרמדיק אורכים מעל לשנה, תקופה שמחולקת ל-3.5 חודשים של לימודים עיוניים, 2.5 חודשים של סבבים קליניים במחלקות בבתי חולים, ו-8.5 חודשים של הכשרה מעשית בניידות טיפול נמרץ של מד"א. בסיום הקורס מקבלים תעודת פרמדיק מטעם מד"א.
  • מה לומדים? בלימודי פרמדיק שמים דגש גדול מאוד על ההכשרה המעשית ברפואת חירום בשטח, ולכן מרבית ההכשרה היא לא רק מעשית – היא גם מתרחשת בפועל בשטח במתן טיפול רפואי תחת איש מקצוע בכיר יותר. מעבר לכך, הלימודים העיוניים נוגעים כמובן בגוף האדם, בביולוגיה ובמקצועות הרלוונטיים לעולם הרפואה.

בתום לימודי הפרמדיק, מחזיקים במקצוע חשוב לחיים – וכזה שיש בו גם לא מעט הכנסה

לימודי הפרמדיק, כשמסיימים אותם בהצלחה, הם לימודים שבראש ובראשונה פותחים פתח לתעסוקה חשובה מאין כמותה, שנוגעת בהצלת חיים על בסיס יום יומי. מעבר לכך, חשוב להבין שמדובר גם במקצוע שיש בו לא מעט תעסוקה רווחית – במסגרת מגן דוד אדום, אמבולנסים פרטיים, שירותי אבטחה רפואית שונים ובעוד מסגרות תעסוקתיות רבות.