לימודי אימון אישי

בעולם אינטנסיבי כמו שלנו, בו מתקיימת רדיפה אחרי הישגים וריצה בלתי פוסקת להגשמת מטרות ויעדים- נוצרו עם הזמן מקצועות חדשים, כאלה שלא היו קיימים בעבר. כזה הוא מקצוע האימון האישי, אשר הפך לפופולרי מאוד בשנים האחרונות, במיוחד בעבור אנשים המחפשים עבודה שיש בה משמעות ותרומה לזולת. לימודי אימון אישי מקנים למאמן לעתיד את הידע והכלים כיצד לסייע לאחרים להגשים את עצמם, והם מיועדים עבור מי שרוצה לעבוד כמאמן ואף לקבל אסמכתא רשמית על הכשרתו בתחום.

מהו האימון האישי וכיצד הוא מתבצע?

הרצון להצליח בעולם העבודה ובחיים האישיים כאחד, עשוי לגרום לחלק מאתנו לאבד את הדרך לפעמים, ולוותר על הסיכויים להצלחה מתוך חשש או בגלל חוסר אמונה עצמית. מטרתו של המאמן האישי היא ללוות את הלקוחות שלו בתהליך, שבמהלכו יתמקדו יחד בדברים האופטימיים בחיים ובחיזוק המתאמן מבחינה נפשית. בניגוד לפסיכולוגיה, המבקשת להעמיק במשקעי העבר ולנסות לפתור אותם, תהליך האימון אינו מתיימר להוות תחליף לטיפול. המאמן והמתאמן מדברים בגובה העיניים זה עם זה, כאשר שאיפת המתאמן היא לסגל לעצמו הרגלי חשיבה חדשים. מיקוד האימון ייעשה בפירוק התנגדויות שהיוו מכשול בעבר, הפסקה של דפוסים מעכבים ומציאת דרכים חדשות ויעילות להגשמת היעדים האישיים. באמצעות שיחות אישיות לתקופה של כמה שבועות, מתבצע ליווי יעיל ואפקטיבי, שעשוי לשאת פירות תוך זמן קצר.

לימודי אימון אישי כצעד ראשון בבנייה של קריירה

העלייה בביקוש ללמידת מקצוע האימון גרמה להיצע גדול של מכללות המציעות לימודים בתחום, כאשר חשוב לזכור שגם בסיום הלימודים- העבודה כמאמן אינה מובטחת. על מי שמחליט להתחיל לעבוד כמאמן אישי לדעת, כי מדובר בדרך ארוכה התלויה בעיקר בו, במוטיבציה שלו וביכולתו לעשות עבודת פרסום עצמי טובה ויעילה, והלימודים של המקצוע הם רק ההתחלה. הרוב המוחלט של המאמנים עובד כפרילנס, כלומר את הלקוחות שלו צריך המאמן למצוא בכוחות עצמו, וזה לא פשוט. חלק מהמוסדות בהם ניתן ללמוד אימון אישי, מציעים גם לימודי המשך שנותנים כלים כמו שיווק עצמי, בניית קהל לקוחות, עמידה מול קהל והנחיית קבוצות, שהינם חלק בלתי נפרד מהיכולות אליהן יידרש מאמן מצליח.