לימודי אנגלית – צעד חשוב לקריירה

בשנים האחרונות יש תחושה שהעולם הפך קטן יותר, והמושג "כפר גלובאלי" הוא כבר אינו רק מטבע לשון אלא מציאות בשטח. ההתחזקות של הרשתות החברתיות, הזמינות של האינטרנט בטלפונים חכמים והתפתחות טכנולוגיות הענן הן רק כמה דוגמאות לשינויים שהשפיעו בשנים האחרונות במגמה זו.

בתוך כל השינויים וההתפתחויות האלה, עולה החשיבות בידיעת השפה האנגלית ברמה גבוהה. באקדמיה אנגלית היא כבר מזמן דרישת חובה, וגם בעולם העסקי ניתן לראות שיותר ויותר חברות יוצאות מהשוק המקומי ומקימות מפעלים ומשרדים מעבר לים. רמת האנגלית שמלמדים בבתי הספר לקראת הבגרות כבר אינה מספיקה כדי להצליח בלימודים אקדמיים, ולכן האוניברסיטאות מחייבות בציון אנגלית בפסיכומטרי או במעבר מבחני מיון וקורסי אנגלית בשנה הראשונה לתואר. בסביבת העבודה של היום עולה הדרישה לעובדים בעלי יכולת התבטאות גבוהה באנגלית, הן בכתב והן בעל פה, במיוחד בחברות הייטק וחברות שעוסקות בייצוא בינלאומי.

אנגלית אקדמית

כאמור, ברוב האוניברסיטאות והמכללות, ידיעת השפה האנגלית היא דרישת חובה לקבלה ללימודים. המועמדים חייבים להציג תעודת בגרות מלאה הכוללת בגרות באנגלית וציון פסיכומטרי או ציון מבחן אמיר (מבחן מיון באנגלית). מי שרמת האנגלית שלא אינה עומדת בדרישות, נדרש ללמוד בשנה הראשונה לתואר לקורס אנגלית שבסיומו יגיע לרמה הרצויה. הסיבה לדרישות הגבוהות במוסדות הלימוד בתחום זה, הוא שהרבה מהמאמרים האקדמיים וחומרי הלימוד הם באנגלית, ולכן יש להגיע ליכולת קריאה והבנה לצורך התמודדות איתם.

אנגלית למגזר העסקי

השפה האנגלית שבה משתמשים בעולם העסקי שונה מהשפה שמלמדים בבית הספר וגם מהשפה המדוברת שאנחנו מכירים מהטלוויזיה. עובד שרוצה לעבוד מול השוק הבינלאומי צריך לדעת לכתוב מיילים רשמיים באנגלית, לנהל שיחות בטלפון עם ספקים ולקוחות, להעביר מצגות בשפה האנגלית ועוד. מסיבה זו, הרבה צעירים שמחפשים עבודה או שרוצים להתקדם למשרות ניהוליות, בוחרים ללמוד אנגלית עסקית. קורסי אנגלית עסקית מספקים את הכלים הספציפיים הנחוצים לעבודה בסביבה דוברת אנגלית. לרוב קורסי אנגלית עסקית הם מעשיים יותר ומדגישים את יכולת ההתבטאות בעל פה והיכולת לנהל שיחה בצורה קולחת, העברת מסרים בצורה מדויקת ונכונה ושמירה על ייצוגיות ורשמיות בכתיבה ובפגישות עסקיות. חלק מהקורסים עשויים גם לסייע באופן ממוקד במציאת עבודה, למשל סדנאות כתיבת קורות חיים או סדנאות המכינות לראיונות עבודה באנגלית.

לסיכום, לימודי אנגלית הם השקעה לטווח ארוך לאלה מכם ששואפים להגיע רחוק באקדמיה ובעיקר בקריירה. לכן מומלץ לרכוש את הכלים האלה בשלב מוקדם, ואם לא יצא לכם, תמיד ניתן לחדד ולשפר את היכולות בעזרת קורסים, סדנאות ואף באמצעות למידה עצמית אונליין וקריאת ספרים באנגלית.