לימודי בנקאות

פיתוח מנהלים

פיתוח מנהליםהבנק הוא המוסד הפיננסי החשוב ביותר בחיי היום יום של כולנו

העולם המודרני שופע מוסדות פיננסיים שונים, שלכל אחד מהם תפקיד שונה וחשוב בסדר היום הכלכלי של האזרח הקטן ושל הכפר הגלובלי כולו. עם זאת, המוסד הפיננסי החשוב ביותר הלכה למעשה, שנוגע לכל אחד ואחד מאתנו בפני עצמו, הוא כמובן הבנק. בנקים הם כמובן לא מוסדות מעורפלים שלא ברור לנו איך הם עובדים – מדובר במוסדות פיננסיים מנוהלים היטב שבהם עובדים אנשי מקצוע שמבינים בכסף ויודעים איך לנהל כסף בצורה הטובה ביותר – ובכדי להפוך לאנשי מקצוע כאלה, קיימים לימודי בנקאות שמכשירים אתכם לעבודה מקצועית בתחום.

לימודי בנקאות – על תכניות הלימוד ועל ההתמחויות בתחום

תכניות הלימוד של לימודי בנקאות הן יחסית מגוונות, ובאופן כללי הלימודים בתחום יכולים להיות חלק מתואר בתחום הכלכלה, או במסגרת תואר ייעודי שעוסק בבנקאות, מימון ושוק ההון. אלה גם ההתמחויות הקיימות לאחר התואר הזה – כאשר מן הסתם יש צורך בהתמחות בבנקאות אם רוצים לעסוק בתחום. מבחינת תכנית הלימודים, היא כוללת על פי רוב מקצועות יסוד מתמטיים וסטטיסטיים, התמקדות בכלכלה ולאחר מכן התמקצעות בתיקי השקעות, ניהול סיכונים, הלוואות מיידיות, ניהול פיננסי ועוד.

לימודי בנקאות – איפה לומדים ומה עושים עם התואר?

השאלה המתבקשת הבאה היא איפה לומדים – והתשובה לשאלה הזאת היא פשוטה למדי. ראשית, בנקאות ניתן ללמוד בכל האוניברסיטאות המרכזיות בארץ, כחלק מלימודי כלכלה עם התמחות בכל מה שנוגע לבנקאות. מעבר לכך, ישנן גם מסגרות לימודים ספציפיות שמכשירות, כאמור, לבנקאות, מימון ושוק ההון. מסגרות אלה קיימות במכללה האקדמית אשקלון ובאקדמית נתניה – ואלה מסלולים שמיועדים למי שיודע באופן ספציפי שהוא מעוניין בתחום הבנקאות ומחפש מסגרות לימוד ממוקדות וספציפיות בתחום ולא לימודי כלכלה רחבים יותר שבנקאות היא חלק מהם.

בשביל להשתלב בעבודה בבנק, אתם צריכים מסגרת לימוד אקדמית ברמה גבוהה

אם אתם רואים את העתיד שלכם בעבודה בבנק, כדאי לכם להשקיע בלימודים ולמצוא מוסד אקדמי שתפור למידותיכם ושנותן לכם את ההכשרה שנחוצה לכם, הן מבחינה תאורטית והן מבחינה מעשית, בכדי להכין אתכם לעבודה איכותית בתחום זה.