לימודי גישור

מה זה גישור?

גישור הוא הליך אשר נעשה מרצון שני צדדים מסוכסכים המעוניינים לפתור את הסכסוך ללא כל התערבות משפטית. העומס והסחבת הרבה בבתי המשפט, ההוצאות המשפטיות וכן הפסיקה של בית המשפט שבמקרים רבים עלולה להחמיר את הסכסוך בין שני הצדדים הפכו את תחום הגישור לאלטרנטיבה פופולארית וכדאית יותר עבור מסוכסכים המעוניינים להגיע להסדר המקובל על שני הצדדים.

את ההליך מנהל מגשר ניטראלי אשר שומע את הטענות והצרכים של כל אחד מהצדדים ופועל על מנת לגשר ביניהם על מנת שיגיעו להסכמה. ההליך מתנהל באווירה נעימה ודיסקרטית ומאפשר תקשורת פתוחה בין הצדדים כשכל צד יכול לבטא את עצמו בצורה מלאה.

כך שלרוב ההליכים מסתיימים ללא דם רע בין הצדדים, זאת לאחר שהגיעו להסכמה הדדית. הגישור אף מסייע בשיקום מערכת היחסים בין הצדדים, זאת בניגוד לבתי המשפט בהם ההליך מתנהל בצורה "קרה" מתוך מטרה לסיים אותו, ללא כל התעמקות ומתן אוזן קשובה לכל מה שיש למסוכסכים לומר.

המגשרים לרוב מגיעים מתחום המשפטים וכן מתחום הפסיכולוגיה והטיפול, כך שהידע הרחב בתחומים השונים מאפשר למגשרים להבין באופן רחב ועמוק יותר את הקונפליקט ולהיעזר בכלים רבים להתמודד עמו וכך להגיע לתוצאות טובות יותר, לשביעות רצונם של שני הצדדים.

לימודים והכשרות בגישור

לימודי גישור מעניקים למשתתף ידע תיאורטי ומעשי על מרכיבי הקונפליקט וכלים להתמודדות. כמו כן, ישנה שימת דגש על שיפור התקשורת הבינאישית ושיטות שונות המסייעות בניהול יעיל יותר של הליכי משא ומתן והתמודדות עם התנגדויות.

קהל יעד

לימודי הגישור מכוונים הן למי שמעוניין לעסוק כמגשר מקצועי והן עבור מי שעוסק בתחומים הרלוונטיים לגישור, כגון: עורכי דין המעוניינים להתמקצע גם בגישור, אנשי עסקים המעוניינים לשפר את יכולת ניהול המו"מ, יועצים ארגוניים ועוד. כמו כן, נושאי הקורס רלוונטיים לחיי היום-יום של כל אחד מאתנו, כך שהוא יכול להתאים גם לכל מי שמעוניין להרחיב אופקים ולרכוש כלים מעשיים לחיים.

קורס בסיסי בגישור

קורס בסיסי המספק כלים תיאורטים ומעשיים להתמודדות עם קונפליקטים, בסיום הקורס תוענק למשתתפים תעודת מגשר מוסמך.

קורס גישור פרקטיקום

קורס מתקדם יותר הכולל סטאז' על פי ההנחיות של הנהלת בתי המשפט. בקורס זה המגשרים מיישמים בשטח את הידע התיאורטי והכלים המעשיים שרכשו בלימודי הגישור הבסיסיים ומנהלים הליכי גישור בפועל.

בשנים האחרונות חלה עלתה הפופולאריות של לימודי הגישור וכן במספר הלקוחות הנעזרים בשירותי הגישור. הכשרה מקצועית בגישור תגדיל את הסיכויים של התלמידים להשתלב בתחום ולעסוק בו בהצלחה לאחר הלימודים. מעבר לכך, הכלים הרבים והשימושיים שלימודי הגישור מספקים הופכים אותם למעניינים ומשתלמים לכולם.