לימודי התמחות בתחום הפוריות

מרפאת פוריות בלינסון

פוריות הוא תחום ייחודי מאוד בעולם הרפואה, ועל אף שהחשיפה אליו בקרב הציבור היא גבוהה, בפועל מדובר בשיעור מאוד קטן באוכלוסיה שעושה שימוש בתחום זה. יחד עם זאת, עדיין מדובר באלפי מטופלים העוברים טיפולים מורכבים מאוד, המיועדים לספק פתרון במקרים של עקרות אצל אחד או שני מבני הזוג. במסגרת טיפולי הפוריות עוברים בני הזוג שורה של טיפולים לא פולשניים ופולשניים כאחד, לרבות נטילת תרופות הורמונליות, שאיבת ביציות, הפריית ביציות חוץ או תוך גופית, הקפאת ביציות ועוד מספר טיפולים המרכיבים בסופו של דבר את התחום שנקרא טיפולי פוריות.

רכישת התמחות בעולם טיפולי הפוריות

לימודי התמחות בתחום הפוריות, בניגוד למשל להתמחות בתחום רפואת השיניים, אינם מתבצעים בדרך כלל בסביבות האוניברסיטאיות הסגורות, אלא במסגרת מרפאות פוריות ייעודיות הפזורות במספר בתי חולים מובילים ברחבי הארץ, ובהם גם מרפאת פוריות בלינסון, שנחשבת לאחת ממרפאות הפוריות המובילה בישראל. במרפאה זו פועלים שורה של רופאים בכירים המתמחים בעולם טיפולי הפוריות, ואוחזים במעגלי ידע נרחבים ובניסיון רב שנים שנבנה במרפאה לאורך שנים של לימוד התחום, שכלולו ויישומו בהצלחה רבה בקרב אלפי מטופלים מכל רחבי הארץ. ברפאה ניתן לעבור לימודי התמחות כרופאים, כאחים ואחיות, עובדי מעבדה ומקצועות נוספים בתחום.

הקפאת ביצית

לימודי התמחות משולבים – לימודים עיוניים ולימודי התמחות מעשיים

יחד עם זאת, לימודי התמחות במסגרת מרפאת פוריות בלינסון, אינם פתוחים לכל בוגר של לימודי רפואה כללית. יש המגיעים לעולם של טיפולי פוריות מעולם הגניקולוגיה, ויש המגיעים מעולם האורולוגיה. כמו כן, בתחום זה נדרשים גם רופאים כירורגיים כלליים העוברים התמחות נוספת בתחום הספציפי של טיפולי פוריות, וכאמור את כל הניסיון והידע בתחום הספציפי, רוכשים אותם רופאים במסגרת לימודי ההתמחות שמציעה המרפאה. מן הסתם, לימודי התמחות אלה מוצעים על ידי מרפאות פוריות נוספות ברחבי הארץ, מרפאות הפועלות בשיתוף פעולה עם המוסדות האוניברסיטאיים השונים הפעילים בישראל, ואת ההתמחות הנדרש אפשר לרכוש בכל אחת מן המרפאות הללו.

מגוון מסלולי לימוד למקצועות התמיכה, הביצוע והמעבדה בעולם טיפולי הפוריות

אחרי שאמרנו את זה, מרפאת פוריות בלינסון אינה מספקת תשתית לימודים עיוניים, אלא מרכז מקצועי שבו יכול הרופא לרכוש התמחות, להתנסות בפרוצדורות טיפוליות שונות ולהתמקצע לפני מעבר לעבודה מקצועית בתחום. את הלימודים העיוניים והמקצועיים, הנדרשים להסמכה כרופא פוריות, יש להשלים במסגרות האוניברסיטאיות המתאימות. בסופו של תהליך הלימוד, נדרש הרופא לאחוז בהסמכה רשמית ובאישור כי עבר את תהליך ההתמחות כנדרש. את כל המידע אודות תהליכי ומסלולי הלימוד להכשרה בתחום של טיפולי הפוריות ניתן לקבל במרכזים האוניברסיטאיים הרלוונטיים וכן במרפאת פוריות בלינסון, שם גם תוכלו לקבל את כל המידע הנדרש אודות מקצועות תומכים, אחים ואחיות, עובדי מעבדה ומחקר בתחום הפוריות, והאופן בו תוכלו להשתלב בכל אחד מן המקצועות הללו.

גיניקולוג מומחה לטיפולי פוריות