לימודי טכנאי רשתות

טכנאי רשתות תקשורת עובד בסביבה טכנולוגית מתקדמת ולכן ההכשרה שלו כוללת תהליך ארוך של לימודים. נושאי הלימוד משתנים בין התכניות אך במרבית הקורסים יש נושאים משותפים כמו ניתוב רשתות וניהול גישה מרחוק למחשבים, תפעול שטחי אחסון ברשת ובענן, שירותי תקשורת, יישומי אינטרנט ללקוחות פרטיים ועסקיים ועוד.

לימודי טכנאי רשתות נמשכים בממוצע 120 שעות אקדמיות. יש קורסים קצרים או ארוכים יותר, שמותאמים לצרכי הלקוחות וקהל היעד. במסגרת מסלול ההכשרה ניתן להצטרף ללימודי בוקר, צהריים או ערב. הלימודים גם מתקיימים במתכונת יומית או אחת לשבוע. מטרת הלימודים היא לסייע לטכנאי רשתות להשתלב במהירות בשוק העבודה.

תנאי קבלה ואפשרויות קריירה

ניתן להתקבל ללימודי טכנאי רשתות על בסיס ידע באנגלית ברמה טובה וזיקה לעבודה במחשב. במהלך הלימודים מתקיימות בחינות ויש מסלולי הכשרה שבהם מעורבות חברות מקצועיות. בוגרי הקורסים זכאים לתעודת הסמכה ולאחר מכן נפתחות בפניהם אפשרויות קריירה מגוונות כגון:

א. התקנת רשת ביתית – בוגר לימודי טכנאי רשתות יכול להציע שירותי התקנת רשת ביתית ללקוחות פרטיים. התקנת רשת ביתית מבוצעת תוך כדי חיבור תקנים שונים, הגדרתם הראשונית וטיפול בתקלות. השירות הוא כיום חלק בלתי נפרד מהאופן שבו מוטמעות רשתות תקשורת בבתים פרטיים בארץ ובעולם.

ב. עבודה אצל ספקי אינטרנט – כל ספק אינטרנט מעסיק בוגרים של לימודי טכנאי רשתות. הבוגרים משתלבים בתפקידי מפתח ומקבלים גם הזדמנות לקדם את הקריירה האישית שלהם. בין היתר עוסקים מומחי רשתות בהתאמת פתרונות תקשורת לצרכי הלקוחות, בתפעול תקלות ובהתמודדות עם בעיות בלתי צפויות.

ג. הסמכה נוספת – בוגרי הלימודים גם יכולים לברר על הסמכה נוספת שניתנת על ידי חברות הייטק מובילות. מטרת ההסמכה היא להכשיר את בוגרי הלימודים לתפקידים בכירים בחברה. כמו כן, במסגרת הסמכה נוספת נעשה ניסיון להתמודד עם מקרים אמיתיים ולעבור התנסות בפועל.

לסיכום, טכנאי רשתות עוסק במתן שירותים שונים כמו אפיון והרכבת חומרה, התקנה ועדכון תוכנות, תחזוקת רשתות ביתיות ומסחריות ועוד. הוא יכול לעבוד בתחום באופן עצמאי, להגיש מועמדות למשרה אצל ספק אינטרנט או לעבור הסמכות.