לימודי מדריך רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית הינה דרך טיפול חדשה למדי, אשר רבים בוחרים להיעזר בה

רכיבה טיפולית הינה בעצם סוג של רכיבה על סוסים אשר נועדה לא רק לשם הנאה או תחרות, אלא גם לשם טיפול בבעיות ממשיות עמן מתמודד אדם מסוים. רכיבה טיפולית מסייעת בטיפול במגוון רחב ביותר של בעיות כגון קשיים רגשיים, קשיים חברתיים ועוד, כך שעבודה במקצוע יכולה לאפשר למדריכים לסייע למגוון רחב של אנשים במספר דרכים, אולם בכדי לעסוק בתחום יש להיות מדריך רכיבה טיפולית מוסמך.

אז מה כדאי לדעת על קורס מדריכי רכיבה טיפולית?

  • היכן לומדים הדרכת רכיבה טיפולית: כיום ישנם בתי ספר ומכונים רבים אשר מעבירים קורסי הדרכה טיפולית, אולם חשוב לפנות לבית ספר איכותי אשר מעניק בסופו של התהליך תעודת מדריך רכיבה טיפולית, אשר איתה ניתן יהיה לעבוד במכוני הרכיבה הטיפולית הפזורים בארץ. כיום, אחת התעודות המבוקשות ביותר הינה של בוגרי הקורס במכון וינגייט, אשר נחשב כקורס מקיף ומעמיק למדי.
  • מה לומדים בקורס: במהלך הלימודים, תלמידי קורס מדריכי רכיבה טיפולית ילמדו מגוון נושאים אשר יסייעו להם במהלך עבודתם כמדריכים, ואשר יקנו להם את הכלים הנדרשים לשם סיוע לאחרים. בין הנושאים בקורס ניתן למצוא אנטומיה, פיזיולוגיה, נוירולוגיה, אורתופדיה, פסיכולוגיה, התפתחות הילד, הפרעות קשב וריכוז ועוד, וכן יהיה על התלמידים ללמוד סגנונות רכיבה שונים בכדי שניתן יהיה להתאים את הטיפול לכל אחד באופן אישי.
  • כמה זמן נמשך הקורס: קורס מדריכי רכיבה טיפולית נמשך כשנתיים, אולם אורכו המדויק של הקורס משתנה בין המכונים השונים, וכן על פי מסלולי הלימוד השונים, אשר לעיתים מחייבים למידת רכיבה בסיסית והוצאת תעודת מדריך רכיבה ולעיתים לא.
  • השתלבות בעבודה וצבירת ניסיון: כבר במהלך הקורס יתנסו התלמידים בעבודה עם אנשים המגיעים לקבלת סיוע באמצעות רכיבה טיפולית. שלב זה מאפשר לתלמידים להתנסות בחומר הנלמד, להבין אותו מבחינה מעשית וכמובן לצבור ניסיון, והוא עוזר להם רבות לאחר מכן כאשר הם מבקשים להתקבל לעבודה באחד המכונים השונים העובדים כיום עם מדריכי רכיבה טיפולית.
  • תנאים מקדימים: התנאים המקדימים לקבלה לקורסים השונים משתנים בין המוסדות השונים ובין מסלולי הלימוד, אולם הם כוללים לרוב עמידה בגיל מינימאלי, מעבר ראיון קבלה, ביצוע מבחן רכיבה או הצגת תעודת מדריך רכיבה מוסמך ועוד.
  • תעודות: בסיום הקורס מקבלים התלמידים כמה תעודות- מדריך רכיבה טיפולית, מדריך לימוד רכיבה ומגיש עזרה ראשונה, כך שהם יכולים לבחור לאן לפנות לאחר מכן.

קורס מדריכי רכיבה טיפולית יכול לפתוח בפניכם דלתות רבות

בעזרת קורס מדריכי רכיבה טיפולית ניתן ללמוד כיצד לסייע לאנשים להתמודד עם בעיות שונות בעזרת רכיבה על סוסים, וכן הוא פותח בפני בוגריו דלתות רבות, כאשר הם יכולים להשתלב בתחומי עבודה שונים הקשורים לרכיבה וסיוע לאנשים.