לימודי מנהל עסקים לתואר ראשון למנהלים

בשנים האחרונות מציעים מוסדות אקדמיים רבים ברחבי הארץ מסלול לימודי תואר ראשון במנהל עסקים למנהלים.  מסלול זה נוצר עקב התפתחויות טכנולוגיות וארגוניות במשק המקומי והבינלאומי, אשר הציבו בפני מנהלים קיימים דרישה להרחבת ידיעותיהם, וצורך להכיר גישות ניהול מתקדמות ועכשוויות. לימודים אלו מיועדים לאנשים בעלי ניסיון תעסוקתי בתפקידי ניהול שונים המעוניינים להרחיב את אופקיהם ולשפר את יכולותיהם וידיעותיהם בתחומי הניהול, המשפט, השיווק והמימון, ובתחומים נושקים רבים אחרים.

 

אודות תוכנית הלימודים

לימודי מנהל עסקים לתואר ראשון מציעים תוכנית רב תחומית מעשית ועיונית הנוגעת בכל ההיבטים הנדרשים והרלוונטיים לתפקידי הניהול השונים. על הנושאים המרכזיים נמנים בין היתר לימודי שיווק, פרסום, מימון, חשבונאות ניהולית ופיננסית, כללכת ישראל, לימודי פסיכולוגיה ארגונית ועסקית, תורת המחירים, משפט, אבטחת מידע, בינה עסקית, התנהגות ארגונית, ניהול צוותים, אתיקה מקצועית, מסחר אלקטרוני, טכנולוגיות מידע, ניהול משאבי אנוש, יישומי מחשב, שוק ההון, תורת ההשקעות, מערכות מידע, חקר ביצועים, קבלת החלטות, והיכרות עם שווקים מקומיים ובינלאומיים. מסלול הלימודים אורך כשלוש שנים במהלכן הסטודנטים מתנסים בסימולאציות ניהוליות שונות, בוחרים תחומי התמקדות והתמחות, ונדרשים להגיש פרויקט גמר המשלב את כל תכני הלימוד שנרכשו במהלך התואר. יש לציין כי בהיות התוכנית מיועדת לאנשים עובדים, היא מוצעת לרוב בשעות גמישות עם אפשרות ללימודי ערב, ואף ניתן לצמצמה לשנתיים או לפורס אותה על פני פרק זמן ארוך יותר.

למי מיועדים הלימודים

לימודי תואר ראשון במנהל עסקים למנהלים מיועדת למנהלים בעלי ניסיון מעשי מוכח של כחמש שנים, המשתייכים לדרגים, תפקידים ומקצועות שונים. כמו כן, מרבית המוסדות האקדמיים דורשים כי המעומדים יהיו בעלי תעודת בגרות מלאה, יעברו בהצלחה בחינת פסיכומטרי או בחינות מקבילות, וכן ראיון אישי שיקבע את קבלתם. יש לציין כי בחלק מהמוסדות קיימת הגבלת גיל למעומדים. התוכנית תספק לבוגרים תואר אקדמי מוכר, אפשרות להמשיך את לימודיהם לתואר השני היוקרתי במנהל עסקים, וכן אפשרויות לקידום והתפתחות הקריירה.