לימודי מקצוע בתחום האסתטיקה

מקצועות האסתטיקה

בשונה מתחומים אחרים, תחום האסתטיקה זה תחום שאפשר ללמוד אותו בכל גיל, משום שלא מדובר בתואר ראשון או שני ולכן, גם נשים שנפלטו ממעגל העבודה, גם נשים שמחפשות את עצמן מבחינה מקצועית ורוצות לעשות שינוי וגם נשים שנמצאות בתחילת דרכן יכולות לבנות קריירה בתחום זה.

 

למעשה, מדובר בתחום עשיר, מלא בתוכן, מגוון המציע אינספור סוגים של קורסים מקצועיים בקוסמטיקה. יחד עם זאת, קיים ביקוש אדיר לאנשי מקצוע מעולים בתחום שכן עם השנים הדרישה בקרב ישראלים וישראליות והרצון להיראות טוב בכל גיל רק עולה ועולה.

מקצועות האסתטיקה

אילו תחומים נכנסים תחת הקטגוריה של לימודי אסתטיקה

כאמור, יש כל מיני סוגים של קורסים שאפשר לקחת ואף קורס לא סותר את השני. כלומר, עם הזמן, ככל שצוברים יותר ויותר ידע בתחום, ניתן להעשיר את הרפרטואר עם קורסים נוספים ואפילו לפתוח מכון יופי עצמאי.

  • לימודי איפור ואיפור קבוע
  • לימודי קוסמטיקה – מגוון של טיפולים קוסמטיים החל הניקוי העור, דרך טיפול בעור בעייתי הסובל מאקנה למשל, טיפול בעור רגיש, פילינגים מסוגים שונים, טיפולים על בסיס חומרים טבעיים, החדרת לחות, מזותרפיה להצערת מראה העור וחידוש התאים, חידוש תאי הקולגן באמצעות לייזר או אולטרא סאונד ועוד.
  • הסרת שיער – היום ניתן להסיר שיער במגוון של שיטות ובאזורים שונים בגוף ובפנים. הסרת שיער ניתן לבצע באמצעות שעווה או באמצעות מכשירי לייזר מסוגים שונים.
  • המסת שומן – נשים וגברים רבים סובלים ממצבורי שומן ולא מצליחים להיפטר מזה. היום קיימים מגוון של טיפולים המסייעים להיפטר ממצבורי השומן בעיקר באזורים כמו ישבן, זרועות, ירכיים ובטן.
  • טיפוח הציפורניים, פדיקור, מניקור וסוגי בניה שונים – מדובר באחד התחומים הכי מבוקשים היום כאשר עדין יש מחסור בבעלות מקצוע מובילות. במהלך הקורס לומדים את תורת הציפורניים והעור, איך לטפל בבעיות בציפורניים כמו פטרת למשל, איך לבצע ביסודיות פדיקור מניקור, איך בונים ציפורניים מלאכותיות ועוד.

 

איך בוחרים אקדמיה ללימודי מקצוע בתחום האסתטיקה?

ובכן, זה מאוד תלוי במה אתם רוצים ללמוד. אחד הדברים שהכי חשוב לשים אליהם לב הוא הותק והמקצועיות של האקדמיה בה אתם מביעים עניין. בנוסף, חשוב להתייחס למרצים בכל קורס, בידע שמועבר ובנושאים בכל אחד מהקורסים השונים שאותם אתם רוצים לעבור.

 

שווה לבדוק האם כדאי ללמוד כמה קורסים במקביל או בכל פעם קורס אחד. בנוסף, יש להתייחס גם לתעודה שאתם מקבלים בסיום הלימודים, באיזו צורה משלבים בין הידע העיוני לפרקטיקה, עם איזה ארגז כלים אתם יוצאים בסיום הקורס וכמובן, לבדוק את המחיר בהשוואה לאקדמיות אחרות.

 

לסיכום, אם אתם מחפשים תחום ייחודי, מעניין שמשתנה כל הזמן ויכול לספק לכם פרנסה טובה והתפתחות מקצועית, שווה לכם לשקור את תחום האסתטיקה.