לימודי קרב מגע – כל אחד יכול

רבים מאיתנו מסתובבים ביום יום עם תחושה שהעולם הפך להיות מקום מסוכן. בפועל, העולם הוא מקום הרבה יותר בטוח מאשר היה לפני 100 שנה או יותר, אלא שהסטנדרטים שלנו עלו, ואנחנו דורשים יותר ויותר בטחון לעצמנו, ואיננו מוכנים לקבל מצב של פוטנציאל פגיעה, פציעה או אפילו מוות לנו וליקירנו, מאיומים מקריים ופתאומיים. כמו כן, בעידן בו אנו חיים ניתן לאפיין את הסכנות והאיומים סביבנו בצורה יותר ממוקדת סביב נושאים של פעולות טרור, מעשי שוד, מעשי אלימות ואונס וכדומה. בהתאם לכך, ההגנה הטובה ביותר שאנו יכולים לסגל ולאמץ לעצמנו היא הגנה עצמית.

התגוננות באמצעות הגוף ובאמצעות הידע להפעיל אותו בצורה אפקטיבית

הגנה עצמית הוא נושא רחב ומגוון שיכול לכלול הגנה באמצעות כלי נשק חם כמו אקדח שאותו אנו נושאים איתנו לכל מקום, כלי נשק קר כדוגמת סכין או אלה והוא יכול לכלול גם הגנה באמצעות הגוף שלנו או ליתר דיוק, הידע שלנו להפעיל את הגוף שלנו בצורה יעילה ואפקטיבית על מנת להגן על עצמנו. מבין שלושת האפשרויות הללו, קרב מגע הוא אולי האופציה היעילה ביותר עבור מרבית האיומים שאנו עלולים להיתקל בהם בחיי היום יום, וזאת מבלי לפגוע כמובן בחיוניות של הצטיידות בכלי נשק חם כאשר אנו מנהלים את חיינו באזורים מועדי אלימות וטרור למשל.

slide2

קשת רחבה של אפשרויות לימוד, מקמות לימוד ורמות לימוד

לימודי קרב מגע הם לימודים המתקיימים בפורמט של חוג, בדרך כלל בשעות אחר הצהריים והערב, לאחר שעות העבודה ובהתאם לסדר היום הטיפוסי של אדם בוגר. לימודים אלה מתקיימים במכונים מקצועיים המתמחים בלימודי קרב מגע, וכן בחוגים שונים המתקיימים במתנ"סים שכונתיים ברחבי הארץ כולה. אם אתם מרגישים צורך בפיתוח יכולות אישיות של הגנה עצמית, אין זה משנה היכן תבחרו ללמוד ומה שחשוב הוא שתאמצו לעצמכם את הלך הרוח הנדרש ותרכשו את הידע והיכולות הנדרשות כדי להגן על עצמכם מפני כל איום.

אמנות לחימה רוחבית המתאימה לנשים, גברים וילדים, ולכל סיטואציה מאיימת

כמו כן, לימודי קרב מגע מוצעים לכל שכבות הגילאים, ומומלץ מאוד לשלוח את הילדים ללימודים אלה כבר החל מגיל מוקדם. הלימודים מחולקים לרמות שונות של מתחילים, מתקדמים ומקצועיים, הם מוצעים במסגרות שונות ובשעות שונות לאורך היום, וניתן לקיים אותם בצורה ממוקדת לרכישת יסודות קרב המגע, או בצורה מתמשכת לרכישת היסודות והתמקצעות לאורך זמן. במסגרת הלימודים, נלמדות טכניקות חכמות ומקצועיות של הגנה עצמית, טכניקות שמאפשרות לבוגרי הלימודים להתמודד עם מגוון רחב של סיטואציות מאיימות בחיי היום יום ובכלל. לימודי קרב מגע הם לימודים המתאימים לגברים, נשים וילדים גם יחד, ומבוססים על טכניקות רוחביות שניתן ליישמן במקרים של שוד, אונס או אלימות מכל סיבה אחרת.