לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית

אז השקעתם שלוש שנים, למדתם לעומק מהו טיפול, איך לגעת באנשים, איך לקדם עבודה סוציאלית פרטנית, קבוצתית, קהילתית, התנסיתם לאורך השנים בהכשרות מעשיות ועכשיו אתם רוצים לקחת את זה לצעד הבא, לעשות תואר שני בעבודה סוציאלית. בתואר השני אתם כבר ממש בוחרים תחום שבו אתם מעוניינים להתמחות, כל אחד יכול לבחור לעצמו תחום שיותר מושך אותו ולהעמיק בו, זה יכול להיות עבודה סוציאלית קלינית, עבודה סוציאלית לילדים, עבודה סוציאלית עם משפחות, עבודה סוציאלית קהילתית. מה שמופלא בעבודה סוציאלית שזה תחום מאוד רחב, כל אחד כמעט יכול למצוא משהו שיעניין אותו ובתוכו להתקדם לאורך השנים. אם עשייה חברתית מעניינת אתכם, לקדם קהילות, לעזור להם להשיג זכויות, לפתח יזמיות בתוך השכונות ובכך לחזק את המנהיגות בהם, לחזק את השכונות ולעשות את העולם טוב יותר, אז לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות בעבודה קהילתית תתאים לכם. אם אתם מעוניינים לעשות תהליכים עם אנשים, לעזור להם לפתוח את עצמם, לעשות שינוי אמיתי בחיים שלהם ובכך לעזור להם להשתפר בתחומים השונים בחייהם, אז התמחות בעבודה סוציאלית פרטנית קלינית תדבר אליכם יותר

לימודי תואר שני

תנאי קבלה

את התואר השני תוכלו לעשות במגוון האוניברסיטאות בישראל, תל אביב, ירושלים, חיפה, באר שבע, בר אילן, וכמה מכללות כמו ספיר, תל חי, מכללת אשקלון, אריאל ועוד. לכל מוסד לימודי יש תנאי קבלה משלו, אך ניתן להגיד שברוב המכללות  ממוצע של 85 בתואר הראשון, שנת עבודה בתחום הסוציאלי, 2 המלצות יוכלו לאפשר לכם להיכנס לרוב המקומות אם לא לכולם.

מה עושים עם תואר שני

לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית יוכלו לאפשר לכם להיכנס להרבה תחומים, זה כמובן תלוי במה תתמחו בתואר השני. אם תתמחו בתחום של עבודה סוציאלית קלינית תוכלו לאחר מכן להיכנס לעבוד במקומות כמו תל"מ שזהו תחנת טיפול. כמו כן, תוכלו למצוא עבודה פרטנית וביצוע תהליכים עם אנשים בכל מיני מוסדות לטיפול בהתמכרויות, מקלטים לנשים מוכות, עבודה עם ילדים עם צרכים מיוחדים, עבודה עם ילדים עם בעיות רגשיות. אם מעניין אתכם התחום היותר קבוצתי, תוכלו לאחר התואר השני ותעודת הנחיית קבוצות לעשות עבודה טיפולית עם קבוצה, תוכלו לעזור לאנשים למצוא אנשים שיזדהו איתם, שיבינו אותם, לעזור להם להצליח להתמודד כקבוצה עם הבעיות והקשיים שהם חווים. אם יותר מעניין התחום של עבודה סוציאלית קהילתית תוכלו למצוא הרבה יישובים, שכונות שיישמחו שתעזרו להם להתקדם, שתעזרו להם לפתח שירותים שונים ביישוב, לקדם פתרונות לבעיות חברתיות, ובכך לעזור לאנשים להנהיג את החיים שלהם למקום טוב יותר.

בסופו של דבר אפשר לראות שהתואר השני יכול לפתוח לכם הרבה אופציות ולאן להתקדם, הכול תלוי כמובן במה שמושך אתכם ואיפה שאתם רוצים להשפיע על העולם. כמו כן, תואר שני כמובן יכול לפתוח בפניכם דלת לעבודות עם שכר הרבה יותר טוב מאשר תואר הראשון.