דרכים יעילות לניצול זמן ללימוד אנגלית

שיפור השפה האנגלית יכול להתבצע בכל מקום ובכל שעה. עידן האינטרנט, הרשתות החברתיות והאפליקציות הפך את הלימוד לזמין יותר מאי פעם. אם בעבר, כדי ללמוד את השפה היה צורך למצוא מורה מתאים לכך, להגיע לחנות אשר מוכרת ספרים בשפה הרצויה וכיוצא באלה, היום כל אלה זמינים ללא כיתות רגליים. לפניכם שלל רעיונות ללימוד אנגלית שיאפשרו לכל אחד לשפר את היכולות שלו, ותוך כדי כך גם להעביר את הזמן בכיף.

נסו להבין את המילים בשירים

אחדים מאתנו מאזינים למוזיקה בדרכים או ברקע, אך בלי להתעמק במילים או לנסות להבין אותן. שיטה יעילה שאינה מבזבזת זמן, היא התעמקות במילים. לצורך כך מספיק להאזין לשידוריה של תחנת רדיו שמשמיעה שירים בשפה האנגלית ולנסות להבין את המילים הנאמרות, ולא רק להתמסר אל המנגינה. פעולה זו יכולה להתבצע גם בחדר הכושר, בנהיגה בדרכים, בהליכה בחוץ ובנסיעה באוטובוס.

פודקאסט בהמתנה לתור

פודקאסט הוא רצועת שמע המאוחסנת באתר אינטרנט (ישנם אתרים שונים לכך) בנושא מסוים ומוצעת להאזנה ישירה ו/או להורדה. היום אפשר למצוא שלל פודקאסטים בשפע נושאים מעניינים ולשמוע אותם ללא כל עלות, דרך המכשיר הנייד, באמצעות נגן MP3 או במחשב. אחד היתרונות של שמיעה זו הוא שאין כל צורך להתפנות לפעולה, כיוון שמדובר ברצועת אודיו ללא מצגת ויזואלית. עם מכשיר נייד ועם אוזניות אפשר לנצל גם המתנה בתור בבית המרקחת, בדואר ובכל מקום אחר כדי לשפר את האנגלית.

הקשיבו לספרים באנגלית תוך כדי משימות אחרות

אוהבי קריאת הספרים ימצאו היום גם שלל ספרים מוקלטים אותם אפשר לשמוע. היתרון של שמיעת ספר הוא העניין הרב שנוצר תוך כדי השמיעה. גם כאן, ההאזנה יכולה להתבצע תוך כדי פעולה נוספת – המתנה בתור, קיפול כביסה, הכנת אוכל, פעילות גופנית או כל פעולה אחרת שמתבצעת מדי יום.

הרחבת הקריאה בהדרגה

קריאה איננה פעולה פשוטה למי שרוצה לשפר את האנגלית שלו, ולכן מומלץ להתחיל לבצע אותה בהדרגה. מומלץ להתחיל עם קריאת תוויות (כמו אלו על המוצרים בסופר) ואפילו עם קריאת תקצירים של תכניות טלוויזיה אהובות. כאן חשוב לציין כי יהיה צורך לפנות זמן לקריאה, אך כשזו מינימלית השיפור משמעותי ולא נדרש זמן רב של השקעה, אלא דקות ספורות מדי יום.

התכתבות עם חברים מחו"ל

לבעלי חברים בחו"ל מומלץ להתכתב באנגלית ולנצל את זמן ההתכתבות כדי ללמוד את השפה. כתיבה באנגלית יכולה לקחת זמן, אך אפשר להתכתב מכל מקום, ולכן גם התור בסופרמרקט הוא הזדמנות מצוינת לכתוב לחבר מכתב, מייל או מסר קצר באנגלית, וכך לנצל את זמן ההמתנה כדי לשמור על קשרים חברתיים.

בחינת האפליקציות הקיימות בתחום

ישנן אפליקציות משחק שונות המאפשרות לימוד אנגלית, חלקן ללא כל עלות והשימוש בהן יכול להיות מהנה ומעביר זמן המתנה. המשחק לרוב אינו מרעיש, ולכן מתאים גם למי שאינו מחזיק באוזניות אך רוצה לנצל בצורה מיטבית את התור לרופא, בסופר, בדואר ואפילו בהמתנה לסיום החוג של הילדים.