לימוד חוקר פרטי – כל הפרטים

אתם אנשים סקרנים מטבעכם? אתם אוהבים להתעמק בפרטים הקטנים ולא מרפים עד שתגלו ותבינו הכל? לימוד חוקר פרטי יכול להיות המפתח לקריירה חדשה עבורכם. הנה כל הפרטים.

יש אנשים שהם סקרנים מאוד מטבעם; הם אוהבים לחקור דברים ולרדת לעומקי הפרטים, ולא מוותרים או מתייאשים עד שהם מגלים ומבינים הכל. אנשים כאלו יכולים להתאים לקורס חקירות פרטיות ולבנות להם קריירה באחד המקצועות הכי מרתקים ומאתגרים שיש. אם גם אתם כאלו, לימוד חוקר פרטי יכול להתאים גם לכם.

התפקיד של החוקר הפרטי כולל בעיקר חדירה לפרטיות של אנשים אחרים. הרבה אנשים ברי תושייה ויצירתיים, עם יכולת אלתור, שלא מפחדים מסכנה ואוהבים מסתורין ואקשן נמשכים לתחום הזה. מכיוון שהתפקיד כרוך בחדירה לפרטיות, כל מי שרוצה להיות חוקר פרטי חייב להוציא רישיון, ואת זה ניתן לעשות רק לאחר שעוברים לימוד חוקר פרטי במקום מוסדר ומקצועי. אז אם אתם רוצים לעסוק בתחום החקירות ולחקור הונאות, בגידות, שחיתות וכדומה, הכשרה מקצועית היא השלב הראשון והחשוב מכל.

הלימודים פתוחים לקהל הרחב, ומתאימים בעיקר לכל מי שיש לו רקע בתחום כדוגמת אנשי צבא וביטחון. כל מוסדות הלימוד המקצועיים, בלי יוצא מן הכלל, דורשים מכל הנרשמים להיות ללא עבר פלילי, וזהו למעשה קריטריון בסיסי. מי שיש לו עבר פלילי, לא יוכל להשתתף בקורס. תנאי קבלה נוסף הוא 12 שנות לימוד וריאיון אישי.

לימוד חוקר פרטי – מה כוללת מתכונת הלמודים?

במהלך ביצוע חקירות, החוקר הפרטי משתמש במגוון אמצעים טכנולוגיים שעוזרים לו לחקור ולגלות את האמת על ידי איסוף של ראיות ועדויות. על כן, מתכונת הלימודים כוללת הסברים על השיטות והכלים שבעזרתם חוקרים פרטיים יכולים לבצע את העבודה שלהם ביתר יעילות, תוך כדי התנסות במכשירים השונים.

כמו כן, מתכונת הלימודים בנויה כך שהיא תוכל להכשיר חוקרים פרטיים מקצועיים, איכותיים ובעלי רמה גבוהה של אתיקה, ויכולה להכשיר אותם למגוון סוגים של חקירות, לרבות ריגול עסקי, ריגול אחר אנשים פרטיים, איתור נעדרים או רכוש שנגנב, חקירות ביטוח, חקירות גניבה והונאה וכן הלאה.

יש כמה נושאים שמתכונת לימוד חוקר פרטי כוללת, ביניהם הדין הפלילי, הפעלת משדרים, איסוף מודיעין, אתיקה מקצועית, זיהוי פלילי, מעקבים ותצפיות, חקר שפת הגוף ועוד.

הכשרת חוקרים פרטיים אורכת כחצי שנה, ובסופה כל המשתתפים צריכים לעשות התמחות של 3 שנים במשרד חקירות מורשה. אחרי ההתמחות, אפשר לגשת למבחני ההסמכה של משרד המשפטים ובמידה ועוברים אותם בהצלחה, ניתן לקבל רישיון חוקר פרטי.

אפשרויות התעסוקה לכל מי שסיים את התהליך וקיבל רישיון: ניתן לעבוד כחוקרים שכירים או בחברות אזרחיות העוסקות בתחום החקירות, להשתלב במגזר הציבורי, למשל במשטרת ישראל, או אפילו לפתוח משרד עצמאי.

כמה כל זה עולה? הסכומים יכולים להגיע ל 5000 ₪.

תגובה אחת