מבחן מחוננים

כולנו זוכרים את זה שאנחנו מגיעים מאיזה שיעור אחר, שיעור ספורט או כל שיעור אחר ולפתע מפתיעים אותנו במבחן לאיתור ילדים מחוננים. בעבר ככה התייחסו למבחנים האלה והרבה פעמים היו נעשים על הדרך וללא הכנה מתאימה. היום הדברים השתנו, היום אנחנו מבינים את החשיבות לתת לילד לממש את מלוא הפוטנציאל שלו ועל כן אם אנחנו חושבים שהילד שלנו מחונן, אנחנו נרצה שהוא יקבל את כל מה שמגיע לו בשביל להצליח בחיים. היום גם אפשר לעשות הרבה יותר הכנה לילד שלכם לקראת מבחן מחוננים, כך שהילד שלכם יגיע למבחן בביטחון, בידיעה שלמה שהוא יכול לעשות את זה.

הכנה לקראת המבחן

כיום הרבה הורים שרוצים להכין את ילדיהם לקראת מבחן מחוננים עושים זאת באמצעות כל מיני לומדות מיוחדות שמתאימות במיוחד לסוג מבחן זה. אם תצליחו להכניס את ילדיכם לתוכנית מיוחדת של לימודים, עם לומדה מסודרת, מעניינת, מפתחת ומלמדת תוכלו להיות בטוחים שהילד שלכם יוכל לעבור את המבחן. נכון שילד מחונן הוא בעצם ילד עם מנת משכל מאוד גבוהה ולא כל ילד נולד מבחינה גנטית עם מנת משכל שכזו, אך יחד עם זאת כן ניתן לפתח את הילד שלכם ולהגיע לרמה מאוד גבוהה מבחינה שכלית. כמו כל דבר בעולם, כאשר מתרגלים, מתנסים אפשר גם להתפתח ולהתקדם, על כן תשבו עם הילד שלכם תבנו לו תוכנת מסודרת שתעזור לו לפתח את הסקרנות שלו, שתעזור לו לפתח את עצמו ולממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בו.

ילדים מחוננים

מגיל קטן ניתן לראות את זה

הרבה אנשים שואלים איך אפשר לדעת עם הילד שלי הוא ילד מחונן, איך אני יכול לזהות את זה מגיל קטן ואיך אני יכול לפתח את זה בו. אז קודם תשימו לב לרמת ההתפתחות של ילדכם לעומת קבוצת גילו, תבדקו כמה הוא מתפתח מבחינת השפה, מבחינת אינטלקטואלית, כמה הוא מבין מה שאתם מדברים אתו. אפשר גם לראות כמה ילדכם שואל שאלות מעמיקות על העולם, האם הוא מסתפק בתשובות פשטניות או שהוא רוצה תשובות שנותן מידע עם ערך. כל אלה ועוד יוכלו להגיד לכם הרבה על ילדכם והאם הוא מפותח מאוד מבחינה שכלית.

לפתח גם את הרגש

הרבה פעמים אנחנו רואים שילדים שמאוד מפתוחים בצד אחד קצת יותר חלשים בצד אחר. אם למשל אתם רואים שהילד שלכם מפותח מאוד מבחינה שכלית ונראה לכם שהוא מחונן, זה טוב ויפה שתפתחו את הצד החזק שבו. יחד עם זאת תפתחו גם את הצד השני, את המקום הרגשי יותר, תאפשרו לו מעטפת ומצע לשתף ברגשותיו, לחשוף את עצמו, לפתח קשרים אינטימיים, עמוקים, אמתיים, שיוכל להגיד את שעל ליבו מבלי להתבייש, יידע לשים גבולות. על ידי כך תוכלו להיות בטוחים שהילד שלכם יהיה חזק בכל העולמות ויממש את מי שהוא כמה שיותר.