מהם לימודי הנדסה הכי מבוקשים כיום?

לימודי הנדסה
לימודי הנדסה

לימודי הנדסה

אין ספק כי תחום ההנדסה נחשב התחומים הפופולריים והמבוקשים ביותר בעולם האקדמי כיום. הסיבה לכך נובעת מהביקוש הרב שיש למקצועות אלו בשוק העבודה ולשכר הגבוה אותו ירוויח המהנדס עם סיום הלימודים. עולם ההנדסה מתאים לחבר'ה צעירים בעיקר (אך לא רק) ולכל מי שאוהב מדע, טכנולוגיה, מתמטיקה ועבודות בעלות רקע טכני. בין המקצועות הבולטים שסטודנטים יכולים ללמוד בתחום ההנדסה הם הנדסה רפואית, תעשייה וניהול וכן גם:

הנדסת מכונות – אולי אחד המקצועות הכי מבוקשים כיום בשוק העבודה. מדובר על לימודי פיתוח ומחקר של מכונות, מנועים, כלי תעופה ועוד. אלה המכולות המחזיקות את התעשייה והקדמה הטכנולוגית במפעלים ובייצור וכן במגוון תעשיות נוספות.

הנדסה אזרחית – השם החדש להנדסת בניין אם תרצו. לימודים אלו מקיפים כל מה שקשור לתכנון וניהול ביצוע של מבנים, תשתיות ומערכות שונות. תוכלו לבחור מבין מגוון התמחויות מקצועיות בתחום כמו הנדסת מבנים או תחבורה למשל.

הנדסת תוכנה – מקצועות המחשוב, התכנות והסייבר רק הולכים ותופסים תאוצה עם השנים. קיים מחסור גדול מאוד של עובדים בתחום זה והשכר מכובד מאוד. אנו ממליצים בחום על קורס מסוג זה.

הנדסה ביוטכנולוגיה – תחום זה מתפתח במהירות רבה והוא מקיף נושאים שונים בתחום הפיתוח והייצור של מוצרים בתחומי התעשייה, החקלאות, הכימיה, הרפואה ועוד. בוגרי לימודי תואר בהנדסת ביוטכנולוגיה ישתלבו קרוב לוודאי מהר מאוד בשוק העבודה, בארץ או בחו"ל, כאשר תמיד ישנו ביקוש לעובדים חדשים בתחום.

הנדסת חשמל – אחד מהתחומים הפופולריים וגם המבוקשים ביותר בשוק העבודה גם כן. תחום זה משולב כמעט בכל אספקט בחיינו בוודאי בהיבט הטכנולוגי. מהנדסי חשמל מאיישים תפקידים בתחום הפיתוח והמחקר של תקשורת אופטית, התקנים אלקטרוניים, רובוטיקה, מכשור רפואי, מעגלים אלקטרוניים, גלים אלקטרומגנטיים ועוד.

הנדסה ביו רפואית – שילוב של מדע ורפואה לטכנולוגיות מתקדמות. ללמוד בין היתר איך לפתח מערכות ומכשור רפואיים.

כמה נרוויח מלימודי הנדסה?

מקצועות ההנדסה הם מבין המקצועות הקשים ביותר ללמוד – הם דורשים זמן והשקעה, דרישות סף נוקשות, ציונים מעולים במבחנים, עבודות וכן נוכחות כמובן בשיעורים. כיום יש מסלולים מקוצרים של 2-3 שנות לימוד ולא בהכרח 4 שנות לימוד לצורך קבלת תואר בתחומים הללו אולם עדיין מדובר בתחום מעמיק וסיזיפי הדורש השקעה. בוגרי תחום ההנדסה יכולים ליהנות ממשכורות מכובדות שיתחילו בדרך כלל מ-10 אלף שקלים לעובד ללא ניסיון וכל כמה שנים להקפיץ את משכורתם בכמה אלפי שקלים בחודש. בחלק מהמקצועות הללו השכר יכול להגיע גם ל-40 ו-50 אלף שקלים בחודש!

לסיכום הדברים, לימודי הנדסה נחשבים למבוקשים ביותר בימנו וישראלים רבים (בעיקר צעירים אחרי צבא) מעוניינים להשתלב בשוק העבודה בתחומים הללו. אם יש לכם כיוון ואתם רוצים ייעוץ והכוונה בנושא אתם יותר ממוזמנים לפנות אלינו באתר או בטלפון ונשמח לסייע.