מהם תחומי עיסוקו של יועץ ארגוני

יועץ ארגוני הינו בעל מקצוע אשר מסייע לארגונים בשיפור תפוקתם

יועץ ארגוני הינו אדם בעל תפקיד חשוב בארגונים רבים. היועץ הארגוני אמון על שיפור התהליכים המתבצעים בארגון מהיבטים שונים כך שהעבודה המתבצעת באותו ארגון תתבצע בצורה הטובה ביותר, והארגון יהיה בעל התפוקה הגבוהה ביותר בתחומו.

אז מהם תחומי עיסוקו של יועץ ארגוני?

  • כוח אדם: כאשר יועץ ארגוני בוחן את התנהלותו של ארגון מסוים, עליו לבחון גם את בעלי התפקידים בארגון ולכמת את תרומתם לארגון בצורה שתאפשר לבודד תפקידים שניתן לשנות או לבטל, כך שלאחר ביצוע השינויים יעילות הארגון לא תפחת והארגון יעבוד בצורה טובה יותר. שינויים אלו כמובן גוררים גם שינויים בכוח אדם, כאשר כל ביטול תפקיד גוררת הורדה של אדם ממצבת כוח האדם וכל הוספת תפקיד מוסיפה אחד, וכן ישנם מעברים של עובדים בארגון מתפקיד לתפקיד.
  • ניהול תקציבים: תקציב הארגון מועבר למטרות שונות בתוכו, ולאחר חישוב הוצאותיו של הארגון והכנסותיו ניתן לחשב גם את יעילותו הכלכלית. יועץ ארגוני עוסק בין היתר בניהול התקציב בצורה כזו אשר תמקסם את הרווחים ותצמצם את ההוצאות, עבודה אשר חשובה ביותר כאשר יש לשקם ארגון שנכנס לגרעון שלילי באופן קבוע. תפקיד זה מצריך ידע כלכלי נרחב למדי אשר לוקח בחשבון הן את פעולות הארגון, הן את השוק בו הוא עוסק והן את מצב הכלכלה במדינה.
  • שינוי תהליכי עבודה: ארגונים גדולים וקטנים כאחד מנהלים כמה תהליכים שונים בעבודתם, אשר כולם יחד אחראיים ליעילות הארגון ותפוקתו. על יועץ ארגוני לבחון את התהליכים המרחשים בארגון, לגלות את נקודות השימור והשיפור, ולמצוא דרכים חלופיות במקרה הצורך לתהליכים כושלים, כך שיעילות הארגון תעלה.

American business

יועץ ארגוני יכול לשפר בצורה משמעותית ביותר את הפעילות בכל ארגון

היעזרות בייעוץ ארגוני מאפשרת לנו לשפר את התהליכים המתבצעים בתוך הארגון הן מבחינה אדמיניסטרטיבית והן מבחינה כלכלית, כך שיעילות הארגון תעלה וגם תפוקתו. מסיבה זו, ארגונים רבים נעזרים ביועצים מסוג זה בתקופת הקמתם או לאחר שהוקמו בכדי לשפר את עבודתם.