מי מוסמך לבצע הזרקת בוטוקס

טיפולי בוטוקס הפכו לנפוצים ביותר בשנים האחרונות, ורבים עוברים אותם

טיפולי בוטוקס הינם טיפולים אשר נועדו בכדי לאפשר לנו להשיג מראה עור פנים צעיר יותר, והם מתבצעים כיום בהיקף נרחב למדי בכל רחבי הארץ. הטיפולים כוללים הזרקת בוטוקס לשרירים מסוימים בפנים בכדי להשפיע על פעולתם ולמנוע מהם ליצור קמטים עם שינוי הבעות הפנים, וכיום מספר בעלי מקצוע רשאים להזריק חומר זה.

אז מי מוסמך לבצע הזרקת בוטוקס?

  • רופאים: באופן כללי, כל רופא רשאי להזריק בוטוקס היות ונעשה שימוש בחומר זה גם בהליכים רפואיים אחרים כגון טיפול במיגרנות, התכווצות שרירים, הזעת יתר ועוד. למרות האמור, טיפולי הזרקת בוטוקס מתבצעים כמעט לחלוטין רק על ידי רופאים פלסטיים או כאלה אשר מתמחים בהליכים אסתטיים, וכמובן שכאשר אנו מעוניינים בביצוע טיפול שכזה אלו יהיו גם הרופאים אליהם נפנה, בשל ניסיונם הרב בתחום והדרך המקצועית בה הם יכולים לבצע טיפולים מסוג זה.
  • אחיות: במדינת ישראל, אחיות אינן מורשות להזריק בוטוקס, אלא רק רופאים, אולם במדינות רבות בעולם ישנה אפשרות כי אחות תבצע את טיפולי הזרקת הבוטוקס. אחיות אלו צריכות לעבור הכשרה מיוחדת לשם שימוש בתכשיר זה, היות והוא בעל השפעה משמעותית על שרירי הפנים ועלול לגרום לפגיעה ביכולת ההבעה של המטופל במידה ונעשה בו שימוש שלא בצורה הנכונה.
  • קוסמטיקאיות: בדומה לאחיות, גם קוסמטיקאיות אינן רשאיות להזריק בוטוקס במדינת ישראל. למרות האמור, קוסמטיקאיות רבות עוברות קורסים המאפשרים להן לעשות שימוש בחומרים מבוססי בוטוקס לשם ביצוע הטיפולים. חומרים אלו לעיתים קרובות אינם יעילים כמו בוטוקס, אולם אכן מפיקים את התוצאה הרצויה במידה ואנו מעוניינים להיפטר מקמטוטים קלים בפנים. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון כי הכשרתה וניסיונה של קוסמטיקאית אינם מקיפים כמו של רופא, ולכן יש לשקול היטב את ביצוע הטיפול על ידה.

ישנם מספר גורמים המוסמכים לבצע טיפולים מבוססי בוטוקס

בבוטוקס אמיתי יכול לעשות שימוש רק רופא מוסמך, ואחיות וקוסמטיקאיות אינן רשאיות להשתמש בו. כיום נמצאה דרך לעקוף איסור זה וקוסמטיקאיות רבות עושות שימוש בחומרים מבוססי בוטוקס לשם ביצוע הטיפולים, אותם משווקות כטיפולי בוטוקס לכל דבר.