פיתוח מנהלים להצלחה ארגונית מקסימלית

פיתוח מנהלים

עם התפתחות עולם העסקים יותר ויותר ארגונים מבינים את החשיבות שבהשקעה בעובדי החברה. כך אנו זוכים לראות יותר ויותר ארגונים המכשירים מנהלים ועובדים מתוך העסק ולא שוכרים אנשי מקצוע מנוסים מבחוץ. באופן זה, תהליך פיתוח המנהלים הופך משתלם יותר לעסק ויותר משתלם לעובדים עצמם. הכיצד?

פיתוח מנהלים מתוך הארגון מבטיח כי המנהל העתיד להתמנות מכיר את התרבות הארגונית על בוריה ויודע כיצד אפיקי התקשורת בארגון מתנהלים, כיצד מבני הכוח מחולקים ומתקשרים ביניהם, מה הם הערכים הארגוניים המרכזיים, כיצד מתרחשת התקשורת בין המחלקות השונות, מה הוא החזון הניהולי, כיצד הארגון מתמודד עם טעויות ועוד. למעשה, מנהלים המקודמים מתוך הארגון מכירים את התרבות הארגונית לא רק מתוך קריאה על הארגון או מתוך היכרות עם תיאוריות עסקיות שונות. עובדים המקודמים להיות מנהלים בארגון מכירים את התרבות הארגונית הלכה למעשה, כשהם חיים ונושמים אותה.

למה פיתוח מנהלים טוב לארגון?

מבחינת הארגון, מדובר בחיסכון משמעותי בהשקעה של משאבים כגון: איתור כוח אדם שיגייס מנהלים חדשים לעסק, משכורות למגייסים החדשים, שעות רבות של סינון מנהלים וכן שעות רבות של חפיפה והכשרת המנהלים לאחר שאלו התקבלו לעבודה ועוד לא דיברנו על מקרים בהם אחרי השקעה ארוכה בעובד חדש – מתגלה כי הוא אינו מתאים לתפקיד והוא מוחלף בעובד אחר שגם בו יש להשקיע בתהליך של פיתוח מנהל חדש. כל התהליך הזה אינו מתרחש כאשר פיתוח עובדים מתקיים insourcing. המנהל מקודם לתפקידו לאחר שהוכיח את עצמו במשך זמן רב במגוון תפקידים אחרים והוא נבחר להיות מקודם לתפקיד של הנהלה לא בזכות התארים שלו אלא על בסיס של היכרות אישית בינו ובין ההנהלה והצוות הקיים.

פיתוח מנהלים  – יתרונות לעובדים

גם העובדים עצמם יוצרים נשכרים מתהליך של פיתוח מנהלים חדשים בתוך הארגון. באמצעות פעילויות מתקדמות דוגמת תיאטרון, אימפרוביזציה, NLP, פסיכודרמה ופעילויות רבות אחרות, מנהלים המקודמים מתוך הארגון זוכים לחוש נשכרים ובכך המוטיבציה שלהם לפעילות מתגברת, תחושת הנאמנות שלהם לארגון עולה והם נותנים מעצמם הרבה יותר מאשר אילו היו מגיעים מחוץ לארגון.