פרופסור יהודה אדלר והקריירה שלא מפסיקה להפתיע

במשך שנים ארוכות, פעל פרופסור אדלר מאחורי הקלעים, הרחק משולחן הניתוחים, וישב במוקדי קבלת ההחלטות החשובים ביותר של ענף הרפואה הישראלי. בין היתר, שימש אדלר, אחד הקרדיולוגים הבכירים בישראל, כמנהל המקצועות הרפואיים וכמנהל תכנית תלפיות בבית החולים שיבא תל השומר, ושימש כחבר מועצת המנהלים בשורה של מוסדות רפואיים בישראל. כל זה עד שהפך בשנים האחרונות לאחד המרצים המבוקשים בזירת הקרדיולוגיה הבינלאומית, ואף מונה ליו"ר האיגוד האירופי למחלות קרום ושריר הלב, תפקיד אותו הוא ממלא מביתו בישראל באישור יוצא דופן של האיגוד, ואשר בדרך כלל מחייב את העתקת מקום המגורים לאזור משרדי האיגוד באירופה.

זוכה לתהילה רבה מכיוונים בלתי צפויים

כקרדיולוג, יוצא שמו של פרופ' יהודה אדלר הרחק מעבר לים בקרב הקהילה הקרדיולוגית הבינלאומית, אך לאחרונה זוכה אדלר להכרה גם מכיוונים מעט מפתיעים. בכנס הקרדיולוגיה הבינלאומי האחרון שנערך בסרביה, ובו הרצה אדלר על ההתוויות העולמיות החדשות לטיפול במחלות קרום ושריר הלב, התוויות אותן גיבש בעצמו, הוזמן אדלר לארוחת ערב חגיגית עם נסיך ונסיכת סרביה, ואף זכה לאות יקיר הקהילה של הקהילה היהודית המקומית. בכנס, בו השתתפו מעל 1,000 קרדיולוגים מכל רחבי העולם, זכה אדלר לתשואות רבות ובעקבותיהן גם לשיתופי פעולה חדשים עם קליניקות קרדיולוגיות מובילות ברחבי העולם, בהן גם מיו קליניק בקליבלנד ומספר מוסדות רפואיים נוספים במונטריאול קנדה.

פעיל מאוד בזירת הידע הקרדיולוגי

ענף הקרדיולוגיה הוא ענף המתמקד ברפואת הלב, אך בתוך ענף זה ישנה חלוקה לקטגוריות רפואיות שונות, שאחת מהן היא מחלות קרום הלב. קטגוריה זו אינה זוכה לתהילה רבה ביחס לקטגוריות אחרות כדוגמת ניתוח לב פתוח, אך ישנה חשיבות רבה לעריכת מחקר וצבירת ידע וניסיון בתחום זה, על מנת שניתן יהיה להעניק את הטיפול המתאים גם לחולים בקטגוריית מחלות זו. בכדי להשיג את מטרתו בתחום זה, פועל יהודה אדלר במספר מישורים בהם ניהול וובינר ייחודי לקרדיולוגים ברחבי העולם בתחום מחלות קרום ושריר הלב, שיתופי פעולה עם גופים שונים בהם נשיאות לב הפעילות הגופנית, וכן פרסום ספר הראשון מסוגו בנושא מחלות קרום הלב. כמו כן, טורח אדלר לפרסם ניירות עמדה בתחום מחלות קרום הלב, ניירות שמושכים תשומת לב רבה ומעוררים דיון ער בנושא.

בכלל, לאורך הקריירה שלו בחר פרופסור יהודה אדלר להקדיש את מרב זמנו ומאמציו לחקר של מחלות נדירות של הלב כדוגמת אמילואידוזיס של הלב. בחירה זו אינה נובעת משיקולים אגואיסטים של אדלר, אלא בדיוק להיפך, וכך הוא גם דואג לחנך את הדור הצעיר של הקרדיולוגים. המסר המרכזי אותו הוא נושא הוא שמי שחשוב בכל התהליך הרפואי הוא המטופל עצמו ולא הרופא, וכחלק מגישה זו, לעיתים צריך הרופא הצעיר לבחור בערוצים שאולי לא זוכים לתהילה רבה, אך יכולים להוות מזור לחולים שאיתרע מזלם וחלו במחלה נדירה, שהיקף המחקר סביבה אינו רב.

טיפול הדור הצעיר של הקרדיולוגים

אפרופו הדור הצעיר, פרופסור אדלר שם לו למטרה להוות מודל וגורם תומך ומכווין עבור סטודנטים שזה עתה סיימו את לימודי הרפואה שלהם, עבור מתמחים צעירים ועבור רופאים צעירים שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם הרפואה. רופאים צעירים אלה מחפשים מודל ללמוד ממנו, לשאוב ממנו ידע וניסיון ולרכוש ממנו גישה נכונה למקצוע הרפואה הקדוש, ורבים מהם מוצאים באדלר ככתובת הנכונה בדיוק לשם כך. פרופ' אדלר מצידו אינו חוסך ממטרה זו זמן ומאמץ, ומקדיש את כל המשאבים הנדרשים על מנת להיות עם אותם רופאים צעירים ולסייע להם למצוא את מסלולם.