קורס בדק בית וליקויי בניה

תחום הנדל"ן ותיווך נדל"ן התפתח מאוד בשנים האחרונות בישראל ואלפי יחידות דיור נבנו. נדל"ן הוא אחד התחומים המגוונים ביותר ואפשרויות העיסוק בו הן רבות. יועץ נדל"ן למשל יכול להרוויח סכומי עתק וישנם לא מעט קורסי נדל"ן בישראל, באוניברסיטאות, במכללות ואף בחברות הנדל"ן עצמן, הפותחות קורסים על מנת להכשיר עובדים.

אין ספק כי הצורך באנשים העוסקים בתחום זה עלה מאוד בשל כך, אך לתנופת הבנייה הגדולה יש גם צד פחות חיובי – ליקויי הבניה. מחקרים וסקרים רבים מראים כי ישנם לא מעט ליקויי בנייה במקומות רבים בישראל וכי רבים מהליקויים הללו הם בתחומי האיטום, הצנרת והריצוף. אסון ורסיי ומקרים נוספים שאירעו בשנים האחרונות מצביעים על ליקויים חמורים גם בתחום השלד.

אנשי המקצוע בישראל הם טובים מאוד ומוסדות הלימוד הם ברמה גבוהה, אך תמיד ישנם מקרים בהם אנשים מחליטים להתעלם מהחוקים והתקנות. אין כל ספק כי בשנים האחרונות ענף הבנייה עבר שינויים משמעותיים אשר השפיעו גם על האיכות של הבניה (לטובה ולרעה). התפנית שנעשתה לכיוון תיעוש הבנייה (בנייה עם מחיצות גבס למש או חיפוי מבנים בציפוי קשיח) גרמו ללא מעט ליקויים אשר מסכנים חיי אדם. קרא עוד באותו עניין על לימודי עיצוב פנים ואדריכלות.

מה לומדים ולמה כדאי לי ללמוד בדק בית וליקויי בנייה?

ישנם מוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד תחום זה באמצעות קורסים העוסקים בנושא "כיצד להימנע מליקויי בנייה?" וכמובן "כיצד לערוך בדק בית מקצועי". הנושאים הנלמדים הם הכרות עם התקינה, החוקים והתקנות, הכרות עם המוצרים הקיימים בשוק,לימוד כיצד ליישם באופן חכם ונכון את הידע הנרכש, ההיבטים המשפטיים של כל הנושא ועוד.

את הקורס המדובר ניתן ללמוד במגוון מכללות אשר בסוף הקורס הן מעניקות למי שסיים תעודה בתחום. כל מי שעולם הבניה מעניין אותו והוא רוצה להתמקצע בו, אין ספק כי ימצא את הקורס בדק בית וליקויי בניה לאחד הקורסים היותר מרתקים.

הייחוד של קורס זה הוא שכל מי שנרשם אליו נהנה מאפשרות לפתח התמחות במגוון תחומים והוא לא מחויב לעסוק בבנייה רק בצד המעשי שלה. הוא יכול גם לעבוד במסגרת של פיקוח בניה או הנדסת בנייה. קבלני בניה היום נדרשים להתמחויות שונות וכן להתמקצעות בתחום, הן בגלל דרישות החוק, דרישות השוק וכן על מנת שיוכלו להוציא מידיהם את הבניין האיכותי ביותר, בעבודה היעילה ביותר.

היכן לומדים וכמה זמן וקורס?

ניתן ללמוד קורסים בתחום זה במספר מוסדות ברחבי הארץ, חפשו בגוגל ועשו סקר שוק על מנת לברר איזו מכללה או אוניברסיטה הכי מתאימים לכם. מאחר ומשך הקורס הוא בדרך כלל שלושה חודשים עד חצי שנה, אין צורך להיות יותר מדי בררניים.

מהן אפשרויות התעסוקה?

בוגרי הקורס יוכלו להשתלב במשרדים העוסקים בתחום הבדק בית וליקויי בנייה. כל חברה או ארגון העוסקים בתחום הבנייה יוכלו להיעזר באנשי מקצוע אלה אשר יוכלו לייעץ בתחום חשוב זה.