קורס בודק פוליגרף

בודק פוליגרף הוא אחד המקצועות המעניינים ביותר שיש, בעיקר כי הוא משלב ידע תיאורטי ומעשי בנושאים שונים, כגון פיזיולוגיה ופסיכולוגיה, יכולות של תשאול ותחקור וכמובן שתהיה יכולת לפענח את התוצאות כראוי. כיום, זהו מקצוע נדרש בתחומים שונים, כולל בדיקות פוליגרף במגזר האזרחי, הפלילי והכלכלי כאחד.

בודק פוליגרף בתחום האזרחי

עסקים רבים עוסקים בתחומים רגישים, שכדי לגייס אליהם עובדים, יש לבדוק שהם אנשים אמינים וישירים, כאלה שאפשר לסמוך עליהם בעיניים עצומות. תחומים רגישים שכאלה הם למשל בתעשיות ובמפעלי הייטק שעוסקים בתחום בפיתוח מערכות ביטחון. למפעלים ולחברות בתחום זה לא נגייס אדם שמהימנותו מוטלת בספק, שכן הוא עלול להעביר מידע שחיוני לביטחון המדינה אל ידי האויב.

גם חברות ביטוח ואשראי משתמשות בשירותיהם של בודק הפוליגרף, כיוון שמדובר בעבודה עם מספרי כרטיסי אשראי, חשבונות בנק ועוד פרטים אישיים, שהאנשים שמסרו אותם בטוחים שלא יהיה בהם כל שימוש לרעה. לכן חייבים לגייס אנשים אמינים לחברות אלו.

בודק פוליגרף בתחום החקירות

חדשות לבקרים אנו שומעים על מקרים של עימותים בין אדם החשוד בפשע כלשהו לבין המאשים. עימותים כאלה, בין היתר, כוללים גם בדיקות פוליגרף, כדי לראות מי דובר אמת ומי משקר. ההנחה היא שבזמן בו אדם משקר, מתרחשים בגופו כל מיני שינויים פיזיולוגיים בלתי נשלטים (למשל: שינוי בקצב הנשימה, הגברת הדופק, שינוי בלחץ הדם ועוד). המכונה מודדת אותם, ובאמצעות המדדים שנרשמים עם מחט מיוחדת על גבי הדף, ניתן להבין האם האדם משקר, או שמא הוא חף מפשע.

 למי מתאים להירשם לקורס בודק פוליגרף?

הקורס להכשרת בודקי פוליגרף הוא מתאים לכל מי שמעוניין לקבל הכשרה בתפעול המכונות, ולקבל הדרכה כיצד לתשאל ולחקור כדי להוציא את האמת לאור. חשוב לציין כי לא כל אדם יכול להירשם לקורס. רק אנשים עם 12 שנות לימוד ואקדמאים המעוניינים בהסבת מקצוע שהם ללא רישום פלילי יכולים להיכנס לתחום. הוא מתאים במיוחד לאנשים בעלי רקע בתחום הביטחון והאבטחה, כמו אנשי צבא קבע, אנשי משטרה, חוקרים פרטיים, אנשי מודיעין, בעלי חברות אבטחה ועוד. כמו כן, לעתים צריך לעבור ראיון אישי, ולפעמים נדרשת השכלה אקדמית או ניסיון פרקטי בתחומים המשיקים לתחום החקירות.