קורס חובש / נהג אמבולנס – ללמוד להציל חיים!

מחפשים מקצוע מספק ומשמעותי? בואו להיות חובשים ונהגי אמבולנס. לאחר שתעברו הכשרה מקצועית ומקיפה, תוכלו להציל חיים באופן יומיומי, לשרת נאמנה את אזרחי ישראל וליהנות מתפקיד חשוב ומרגש. בתור התחלה, קראו את כל מה שצריך לדעת על קורס חובש / נהג אמבולנס.

הרבה יותר מעוד עבודה


כל מי שעוסק בתחום הרפואה מתעורר מדי בוקר לעוד יום עבודה עם תחושה קצת שונה מאחרים – תחושת השליחות. מדובר בידיעה שחייהם של אנשים ישתנו מקצה אל הקצה, הודות לטיפול מסור ולידע רפואי עצום. במקרים מסוימים, מדובר אפילו בהצלת חיים. תפקיד שכזה דורש גם תעצומות נפש רבות, ולכן אינו מתאים לכולם. אם התבוננתם עמוק בתוך נפשכם והגעתם למסקנה שתוכלו לעסוק בכך, עליכם לעבור קורס ייעודי, בו תוכשרו להיות נהגי אמבולנס וחובשים מן המניין.

תנאי הקבלה


גם חיילים משוחררים וגם גברים ונשים המחפשים קריירה חדשה יכולים להתאים למקצוע. ייתכן שמילאתם בעבר תפקידים מעולמות דומים כמו אבטחה, כיבוי אש, שיטור, ליווי טיולים וכדומה – ואז המעבר אך טבעי. עם זאת, הקורס אינו מיועד לכל אחד. בנוסף לכוונה אמיתית לעזור לאחר ותחושת השליחות, ישנם מספר דרישות סף. רק מי שעומד בדרישות אלו בהצלחה, יכול להירשם לקורס ולהתחיל במסע.

  • גיל – עליכם להיות בני 18 ומעלה
  • השכלה – תעודת בגרות מלאה (לפחות 12 שנות לימוד) המוכרת על-ידי משרד החינוך
  • תעודת יושר – אישור שאין לכם עבר פלילי, לרבות רישום כעברייני מין
  • שפה – שליטה מלאה בעברית ושליטה בסיסית באנגלית (קריאה וכתיבה)
  • חיסונים – אישור על ביצוע חיסונים, לרבות צהבת נגיפית B
  • רישיון נהיגה – קריטי למי שמבקש להיות נהג אמבולנס

אלו רק חלק מתנאי הקבלה. יש לבדוק את רשימת התנאים המלאה באופן מעמיק מול המוסד בו תרצו לעבור את ההכשרה המקצועית. ודאו שאתם עומדים בדרישות הסף במלואן, אספו את כל האישורים והמסמכים הדרושים ורק לאחר מכן התקדמו הלאה בתהליך הקבלה.

החיים בידיים שלכם

במהלך הקורס תצברו ידע רפואי נרחב מאוד, וכמובן תתמקצעו על נהיגה באמבולנס. עם זאת, יש לזכור שהמציאות חזקה מהכול. המטרה היא להכשיר אתכם להתמודד עם כמה שיותר מצבים אפשריים, ולצייד אתכם בכלים להתמודד במהירות ובהצלחה גם עם מצבי קיצון.