קורס יזמות עסקית

ישנה אמירה ישנה, אשר מופיעה בלא מעט סרטים אמריקאיים, שאדם נולד יזם, הוא לא יכול ללמוד את זה. גם אם האמירה הזאת נכונה, הרי שבשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר חולקים עליה ולראיה, יותר אנשים מצטרפים לקורס יזמות עסקית, שנפתח במוסדות לימוד שונים. מטרתם היא ללמוד להיות יזמים עסקיים.

הרעיון של קורס יזמות עסקית, היא להוציא מתוך אנשים, החל מבני נוער וכלה בחבר'ה אחרי צבא או אנשים מבוגרים יותר, את היזם שבתוכם. לאפשר להם להכיר ביכולות שלהם להקים עסק משלהם, ליזום מהלכים עסקיים שונים, ולהתקדם בכוחות עצמם. בסופו של יום, יזמים ותופעות של יוזמה חופשית, הם אלה שמניעים את הכלכלה החופשית בכל מדינה ומכאן החשיבות של קורס יזמות עסקית. הוא גם מפתח את הפרט וגם את כלל החברה.

מה לומדים במסגרת קורס יזמות עסקית

ניתן לחלק את הקורס ל-3 חלקים עיקריים:

החלק הראשון מתעסק בבניית החלום והאפיון שלו. כלומר, כיצד מוציאים את הרעיון שבנו החוצה. כיצד חושבים מחוץ לקופסא, כיצד מפתחים רעיון, איך משווקים אותו ואלו כלים עומדים לרשותנו בשביל להפוך אותו למציאות.

החלק השני מתייחס יותר ליזמות בכלל.  הן יזמות בעולם הרחב והן תיאוריות על יזמות בישראל. לומדים להכיר את השטח, מול מי אנחנו מתמודדים, עם מי אנחנו עובדים, בירוקרטיה, ועוד.

החלק השלישי הוא כבר החלק המהותי, כיצד אנחנו הופכים את חלום היזמות והופכים אותו למציאות. כתיבת תוכנית עסקית, גיוס משאבים, התקשרויות וחוזים עסקיים, בניית מותג, שימוש ביחסי ציבור, פרסום באינטרנט ועוד.

במהלך הקורס, נהנה ממגוון מצגות בנושא, נקרא מאמרים בתחום, נפגוש יזמים שונים שעשו את זה ומלבד שיעורי בית, נצטרך גם להציג פרויקט מיוחד בו אנחנו יזמים שמבקשים לקדם את החלום שלנו.

מה עושים עם תעודת קורס יזמות?

בנקודה זו עומדות לפנינו מספר אופציות.

האופציה הראשונה היא, להתחיל לחפש דרכים לקדם את הרעיון שלנו. לכתוב תוכנית עסקית, לנסות לגייס משאבים ובאמצעות כל מה שלמדנו במסגרת קורס יזמות עסקית, לקדם את הרעיון. זה לא יהיה פשוט וקל אך זה בהחלט אפשרי.

האופציה השנייה היא, להשתלב בחברת יזמות ולנסות להוביל תהליכים שונים מתוכה. חברות כאלה קיימות במגוון נושאים והן בדרך כלל מבקשות לקדם יוזמות שונות עסקיות וחברתיות. היתרון בעבודה בחברה שכזו, היא שיש לנו קרקע יציבה ללמוד את הנושא לעומק, ליצור קשרים, וליצור לעצמנו שם, בטרם אנחנו יוצאים לדרך לבד .

כמובן שעם סיום קורס יזמות עסקית, אנחנו יכולים לקחת עוד קורסים שונים בתחום, במטרה לרכוש עוד ידע, ידע שיעזור לנו להשתלב בעתיד בחברות ובתחומים שונים. זה ידרוש מאיתנו עוד זמן לימודים וכן לדחות את הגשמת החלום שלנו, אך זה ייתן לנו עוד כלים להגשים אותו בצורה יפה כמו שאנחנו רוצים.