קורס תכשיטנות

תכשיטים היו ונשארים מוצרים שקשה לנשים (וגם להרבה גברים) לעמוד בפניהם. מסיבה זו, ייצור תכשיטים הוא תמיד מקור פרנסה מכובד ביותר.

תכשיטים – מאז ועד היום

תכשיטים הם פריטים חשובים ביותר במבט שלנו אל העבר. חפצים אלו, שאין להם בעצם ערך פרקטי, מהווים סימן לחיי פאר. כלומר, החברה מצליחה לקיים אמנים, שלא עוסקים בייצור מזון או כל מוצר אחר שדרוש לקיום בסיסי של האדם, אלא מתמקדים ביצירת חפצי מותרות, ויש מי שיכול לרכוש את המוצרים הללו. התכשיטים שמתגלים בחפירות ארכאולוגיות עשויים על פי רוב מזהב וממתכות יקרות ומשובצים בהם אבני חן יקרים. עם זאת, האדם ניסה ליצור תכשיטים מחומרים שונים, כך שהחתירה לאסתטיקה וליופי מלווה את האנושות אלפי שנים באופן רציף.

ממה עושים תכשיטים?

התכשיטים היקרים והמפוארים ביותר הם אלו שעשויים מזהב, כסף ואבני חן יקרות, כאשר ישנה חשיבות לאיכות הזהב ולאיכות ולגודל של האבנים היקרות. במקרים הללו, הערך של התכשיט נמדד לא רק על עבודת התכשיטנות, אלא גם על פי הערך של החומרים שמרכיבים את התכשיט. עם זאת, ישנם גם תכשיטים שעשויים מחומרים פשוטים יותר, ואז הערך שלהם נמדד בעיקר בהתאם לאופנה, השם של החברה שעומדת מאחוריהם והעבודה עצמה שהושקעה במוצר. כך למשל, חברת סברובסקי, שעושה שימוש בחומרים שאינם יקרים, אך מצליחה ליצור מוצרים יפים מאוד, שנמכרים בתמורה לממון רב.

תכשיטים כמקור פרנסה

מקומם של תכשיטים בחברה האנושים היה ונשאר מרכזי, וזו הסיבה מדוע הם מהווים פרנסה טובה תמיד. בקורס תכשיטנות אנו לומדים לעבוד עם כל סוגי החומרים, לרבות מתכות אצילות ואבני חן וגם עם חומרים פחות יקרים, כאשר המטרה היא ליצור תכשיט ייחודי ועמיד, שמביא לידי ביטוי את הכישרון שלכם. כמו כן, הידע המקצועי שתרכשו כאן, יאפשר לכם לעצב תכשיטים בהתאמה אישית ללקוחות שלכם. כאן נלמד טכניקות שונות לייצור תכשיטים, נכיר את כל כלי העבודה שיהיו לנו לעזר ונקבל מידע חשוב על הטרנדים המרכזיים בתחום התכשיטים. קורס תכשיטנות יאפשר לכם להשתלב בחברות תכשיטים גדולות או לפתוח עסק עצמאי, שיהפוך לפרנסה העיקרית שלכם או שישלים הכנסה בנוסף לעבודה הרגילה שלכם.