תואר שני במדעי המחשב – יש חיה כזאת

מדעי המחשב לתואר שני

בתחילת הדרך, כאשר חדר עידן ההייטק והמחשבים אל השוק הישראלי, מספיק היה לסיים קורס תכנות פשוט על מנת להשתלב במשרות מבוקשות ומכניסות. ואולם, בד בבד עם התבססות הענף עלתה הדרישה עבור אנשים מקצועיים בעלי תארים מתקדמים בתחום. אנשים אלו זוכים במשרות בכירות, באפשרויות קידום והתפתחות רבות, ובמשכורת מכובדת. אין פלא איפה כי בשנים האחרונות גובר הביקוש עבור לימודי תואר שני במדעי המחשב, המוצעים על ידי מגוון מכללות ואוניברסיטאות ברחבי ישראל.

לימודי תואר שני במדעי המחשב

לימודי מדעי המחשב לתואר שני מספקים לבוגרים תואר  M.Sc- מוסמך במדעי מחשב. כמו כן, הלימודים מאפשרים לאנשים העובדים זה מכבר בתחום, בין אם בניהול מערכות מידע, פיתוח תוכנות או חומרה, להעמיק את ידיעותיהם ולקבל כלים חדשים ומובילים. כך יכולים הם לשפר את מעמדם המקצועי ואת אפשרויות התעסוקה הפתוחות בפניהם. הלימודים עצמם מאופיינים בדגש מחקרי ומספקים ידע וכלים טכנולוגיים מתקדמים לייעול, פיתוח ותכנות של מערכות ורשתות מחשב הנחוצות במשק. כמו כן, ניתן לבחור בין מסלול לימודים עם תזה שנועד בעיקר למעוניינים להמשיך לתואר שלישי, ובמסלול ללא תזה המתאים לסטודנטים המעוניינים לצאת לשוק העבודה עם גמר לימודיהם.

תוכנית הלימודים

תוכנית הלימודים לתואר שני במדעי המחשב אורכת לרוב כשנתיים, אך משתנה בין המוסדות האקדמיים המציעים מסלולים ואפשרויות שילוב שונות, כמו מדעי המחשב וכלכלה, מדעי מחשב ומתמטיקה, וכן מנהל עסקים ומדעי המחשב. במסגרת לימודי מדעי המחשב לתואר שני נלמדים נושאים מתקדמים ועדכניים מקשת רחבה של תחומים, וביניהם רובוטיקה, מבני נתונים, רשתות מיון וניתוב, קריפטוגרפיה, תורת הצפינה, הנדסת תוכנה, תכנון גיאומטרי, אנליזה נומרית, בינה מלאכותית, רשתות תקשורת, מודלים של מערכות מחשוב, עיבוד תמונות דיגיטאליות ועיבוד אינפורמציה קוונטית.