5 טיפים ללימודים במכללה

בדיקת תנאי קבלה, בחירה נכונה של מסלול לימודים, התייצבות ביום פתוח, השקעה בשיעורים ובעיקר מחשבה לטווח ארוך יקלו עליכם למצות את הפוטנציאל של לימודים במכללה לקראת תחילת קריירה עצמאית

לימודים במכללה יכולים לפתוח את הדלת עבור תחילת קריירה מוצלחת במיוחד. המכללה מעניקה תנאים אופטימאליים לצעירים בתחילת דרכם, ועבור חלק מבעלי הקריירה הקיימת היא מאפשרת גם אפיקי התקדמות חדשים. אך יחד עם זאת, חשוב להכיר את הטיפים המרכזיים עבור לימודים מן הסוג הזה ולקחת אותם בחשבון כבר מהרגע הראשון:

1. בדקו את תנאי הקבלה

לא כולם משקיעים בבדיקת תנאי קבלה ורבים נרשמים ללימודים מבלי לבצע את הצעד החיוני הזה. תנאי הקבלה יאפשרו לכם לדעת האם אתם עומדים בקריטריונים ויעזרו לכם להבין מה הרמה הצפויה במכללה. במידה ותנאי הקבלה בסיסיים מדי, תוכלו להחליף מכללה או להתעניין לגבי מסלולי לימודים אלטרנטיביים.

2. בחרו בצורה נכונה את מסלול הלימודים

השתמשו בתחומי העניין שלכם על מנת לסנן בין מסלולי לימודים. השקיעו בבחירה של מסלול מאתגר, רלוונטי ומעניין העולה בקנה אחד עם היכולות שלכם. נסו לחשוב על ההשלכות של בחירה במסלול לימודים מסוים ובדקו כיצד הוא ישפיע על הקריירה שלכם בעתיד.

3. התייצבו ביום הפתוח

מכללות עורכות יום פתוח במטרה להקל על הסטודנטים ולהפוך את היום הראשון לחוויה מוצלחת. במהלך היום הפתוח תקבלו הזדמנות לפגוש את החברים החדשים שלכם, את המרצים וגם את צוות הניהול. התייצבו ביום הפתוח והגיעו עם אנרגיות חיוביות.

4. השקיעו בשיעורים!

לימודים במכללה מחייבים השקעה בשיעורים. אין סיבה לשלם כל כך הרבה כסף על שכר לימודים ולהיעדר משיעורים, להעתיק במשימות או לוותר על פרויקטים. השיעורים במכללה הם חלק בלתי נפרד מהקריירה שלכם. הגיעו אל השיעורים מוקדם, הוסיפו שעות שינה ללוח הזמנים העמוס והקצו מקום גם להכנת שיעורי בית. מעבר לכך, לימודים במסגרת אקדמית לא דומים למה שאתם מכירים בבית הספר. רוב הזמן לא יכריחו אתכם להגיע לשיעורים, אך הפעם באמת מדובר על תהליך שיקבע כיצד תיראה הקריירה שלכם ומה יהיה מקום העבודה שיקבל אתכם לשורותיו.

5. חשבו על הטווח הארוך

הרבה סטודנטים מגיעים למכללה כדי להעביר את הזמן או על מנת לפתח קשרים חברתיים. זו טעות גדולה, היות ולמכללה יש השפעה ישירה על הטווח הרחוק. חשבו כל הזמן כיצד כל צעד שאתם עושים ישפיע עליכם בעוד 5, 10 או אפילו 15 שנים. רק בצורה כזו תוכלו גם ליהנות מהלימודים וגם להפיק מהם את המרב.